חדשות

ה-CDC: יש להקפיד על עטיית מסכות בבתי הספר על מנת להפחית את התחלואה

28/05/2021

מאת יהונתן ניסן, סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב ופרמדיק

עם התרופפות כללי עטית מסיכות הפנים בארה"ב, דו"ח חדש של ה-CDC מצביע על שיעורי תחלואה נמוכים משמעותית בבתי ספר יסודיים בג'ורג'יה שדרשו ממורים ואנשי צוות אחרים לעטות מסכות פנים, בהשוואה לאלו שלא דרשו. בתי הספר שדרשו לעטות מסכות היו עם שיעורי תחלואה נמוכים ב-37% ובתי ספר ששיפרו את האוורור בחדרים ובכיתות באמצעות פתיחת דלתות וחלונות ושימוש במאווררים דיווחו על שיעור נמוך בכ-39%.

בדו"ח ה-CDC הופיעו 169 בתי ספר יסודיים ב-47 מחוזות בג'ורג'יה והאחוזים הותאמו לתחלואת הקורונה במחוז. הדו"ח פורסם בזמן שיש ירידה בתחלואה והתרופפות בכללי עטיית מסיכות הפנים ברחבי ארה"ב.

ד"ר ארון מילסטון, פרופסור למחלות זיהומיות בילדים בג'ונס הופקינס, אמר כי "הירידה בדרישה ללבישת מסכות בבתי הספר מסכנת את התלמידים". לדבריו, "עד שהחיסונים לא ינתנו לכל הילדים, לא כדאי לזנוח את כללי הבטיחות הטובים ביותר הידועים לנו למניעת התפשטות וירוס הקורונה". דו"ח זה מתפרסם על רקע אישור ה-FDA לחיסון ילדים בגילאי 12-15 בחיסון של פייזר. עם זאת, החיסון טרם אושר לחיסון ילדים בגילאי בית הספר היסודי. עקב כך, ה-CDC ציין כי ממצאים אלו תומכים בהמשך השימוש במסכות בבתי ספר.

הערת המערכת: מידע חשוב שראוי שיילקח בחשבון בדיונים המתקיימים כעת במשרד הבריאות באשר לעטיית מסיכות בחללים סגורים.

לכתבה ב-Medscape

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<