חדשות

סקר ארצי בארצות הברית מעיד כי מטופלים רבים מעוניינים בהמשך שירותי טל-רפואה (מתוך אתר Medscape)

05/06/2021

 

חלק גדול מהחולים מעוניינים כי שירותי טל-רפואה ימשיכו להוות חלק קבוע בטיפול הרפואי, כך עולה מתוצאות סקר חדש מטעם ה-American Psychiatric Association. מהנתונים עולה כי מעל 80% מהנשאלים השתמשו בשירותי טל-רפואה ו-43% מעוניינים בהמשך שירותים אלו, גם לאחר תום המגפה.

 

לפני מגפת הקורונה, 62% מהרופאים השיבו כי לא השתמשו בשירותי טל-פסיכיאטריה כלל. מנגד, לאחר מגפת הקורונה, 86% טיפלו כמעט בכל החולים שלהם באמצעות שירותי טל-רפואה.

 

סקר שנערך מוקדם יותר השנה וכלל 1,000 מבוגרים מצא כי 38% מהמשיבים השתמשו בשירותי טל-רפואה כמענה לבעיה רפואית או נפשית. מדובר בעליה מ-31% בסקר ארצי שנערך ע"י ה-APA בספטמבר האחרון.

 

כעת, 82% מהמשתמשים בשירותי טל-רפואה מדווחים כי גישה לטיפול מרחוק מתחילת המגיפה. מרבית המשיבים לסקר השתמשו בשירותי טל-רפואה דרך אפליקציות רשת דוגמת Zoom, FaceTime, או Skype, בעוד ש-38% השתמשו רק בשיחות טלפון.

 

כ-59% מהמשיבים הסכימו כי הם יבחרו בשירותי טל-רפואה או טל-פסיכיאטריה במקרה של בעיה או תחלואה פסיכיאטרית ומדובר בעליה משיעור של 49% בשנת 2020.

 

קרוב למחצית מהמשיבים (45%) דיווחו כי איכות הטיפול שקיבלו במפגש וירטואלי עשוי להיות דומה לזה שניתן בביקור במרפאה, שיעור שעמד על 40% בלבד מהנשאלים בשנת 2020. בנוסף, שיעור המשיבים שדיווחו כי יעדיפו שירותי טל-רפואה על-פני ביקור במרפאה עלה מ-31% בשנת 2020 ל-34% בשנת 2021.

 

העליה בפופולאריות של ביקור וירטואלי עם מומחה לבריאות הנפש עשויה לנבוע מכך שניתן לקיים זאת באופן פרטי.

 

מהסקר החדש עולה כי מבוגרים צעירים נטו יותר מאחרים לדווח כי יבחרו בשירותי טל-רפואה לקבלת טיפול רפואי נפשי – 66% מאלו בגילאי 18-29 שנים, לעומת 36% מאלו בגילאי 65 שנים ומעלה.

 

מבין כלל המשתתפים בסקר, 43% דיווחו כי הם מעוניינים להמשיך להשתמש בשירותי טל-רפואה לאחר תום מגפת הקורונה.

 

הכותבים מאמינים כי שירותי טל-פסיכיאטריה כאן בכדי להישאר וכי זו המגמה העתידית, כאשר הצפי הוא לאפשרויות טיפול היברידיות בחולים.

 

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

אמנם סקר אמריקאי אך ניתן להעריך תוצאות דומות גם בסקר ישראלי אם היה נעשה, אנו יכולים לפחות להעיד על העלייה המשמועתית בשימוש בהתייעצות מקוונת עם רופאים בשירות D-R שאנו מספקים לרופאים ואנשי המקצוע המעוניינים בכך. 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<