חדשות

הר''י והאיגוד לרפואה פנימית מביעים תמיכה במתווה שהציג היום שר הבריאות לקיצור התורנויות, אך האיגוד מדגיש שהמתווה חייב ליישם מסקנות ועדת טור כספא

18/10/2021

מאת מערכת אי-מד

בהמשך להצהרת שר הבריאות הורביץ הערב על המתווה לקיצור תורנויות מפרסם יו"ר הר"י בתגובה את ההודעה הבאה:

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי (בתמונה), מברך הערב (ב') את שר הבריאות ניצן הורוביץ ואת שר האוצר אביגדור ליברמן, על כך שאימצו את המתווה המשופר שהציעה ההסתדרות הרפואית יחד עם פורום המתמחים של הר"י, על מנת להרחיב ולהקדים את יישום הרפורמה לקיצור תורנויות הרופאים.

פרופ' חגי: "המהלך הזה ישפר הן את איכות חייהם של המתמחים והן את השירות הרפואי. זהו מתווה שמייצר מהפכה של ממש במתכונת העבודה כפי שהבטחתי מיום כניסתי לתפקיד, וזאת אך ורק באופן אחראי, מושכל ומגובה תקנים ומשאבים - לא באמצעות הבטחות ריקות ואיומי סרק".

פרופ' חגי ביקש להודות גם לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שהייתה קשובה מאוד לצרכי הרופאים ולצרכי המערכת.

פרופ' חגי הודה גם לראשי פורום המתמחים של הר"י, ד"ר ליאה כהנוב וד"ר ניצן עטיה, וליו"ר פורום הסטאז'רים, עמרי כהן, והבטיח כי יפעל יחד איתם ליישום מיטבי של הרפורמה, תוך עיגון כל הנושאים המרכזיים לרבות אי פגיעה בשכר, במסגרת של הסכם קיבוצי מחייב.

גם האיגוד לרפואה פנימית מביע תמיכה ומפרסם ההודעה שלהלן:

האיגוד לרפואה פנימית תומך בקיצור תורנויות המתמחים, תוך הקפדה מלאה על אי פגיעה בחולים, שמירה על רצף הטיפול, ותוך המשך הכשרה והתמחות נאותים.

היות ועיקר יישום קיצור התורנויות אמור להתבצע במחלקות הפנימיות, האיגוד עומד על כך שיהיה שותף מלא בצוות היישום.
אין די בנציגות הנהלות בתי החולים ובנציגות הר"י, כדי לשקף את המציאות במחלקות, שמתאפיינת בעומסים כבדים, המוטלים על הצוותים (לרבות על המומחים, שאתגר גדול להשאירם במחלקות לרפואה הפנימית), בטיפול מסור בחולים (חרף תפוסות מעל 100%), ובהכשרה של המתמחים, הסטז'רים וגם הסטודנטים לרפואה (שמגיעים ללמוד רפואה מעשית ליד מיטת החולה).

האיגוד אף עומד על כך, שכל פתרון שיעלה יכלול בראשו את מתווה דו"ח טור כספא תחילה, קרי:  16 תקני רופאים קבועים (מומחים ומתמחים) בכל מחלקה פנימית, וזאת טרום יישום מתווה קיצור התורנויות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<