חדשות

ביוקורד מציידת את כל המשפחות בישראל עם סיכוי ללידת פג בערכת איסוף דם טבורי - על חשבונה וללא כל התחייבות של המשפחה

07/05/2007

בישראל, כ- 40% מהמשפחות בעלות סיכון אפשרי ללידת פג ו-10% מהלידות הנן של פגים. על פי המחקרים הרפואיים, בלידת פג גלום סיכוי גדול מהרגיל לבעיות רפואיות עתידיות. תאי גזע מדם טבורי שמקורם ביילוד עשויים לשמש בעתיד לטיפול בחלק ממחלותיו - במידה ויתפתחו ו/או במחלות האם המהוות סיבה ללידת פג.

-------------------------------------------------------------

 

חברת ביוקורד, המשמשת כבנק לשימור תאי גזע שמקורם בדם חבל הטבור, הודיעה כי כמדיניות קבועה, תתמוך מעתה באוכלוסייה הגדולה יחסית של המשפחות בהריון עם גורם סיכון אפשרי ללידת פג (כ- 40% מהאוכלוסייה) ושל הפגים בפועל (כ- 10% מהלידות) בישראל. משפחות שאצלן קיימת סבירות ללידת פג (על פי שורת מדדי ניבוי מוקדמים) יוכלו להצטייד - על חשבון ביוקורד וללא כל התחייבות - בערכת איסוף דם טבורי, כך שבמקרה של לידת פג ניתן יהיה לבצע איסוף של הדם. במידה והמשפחה תחליט שלא לאסוף את הדם - היא לא תחויב כלל. עם הולדת הפג ואיסוף הדם הטבורי תזכה המשפחה להנחה בשיעור 10% מהמחיר במסלול השירות שייבחר על ידי המשפחה, או לחלופין, תזכה בביטוח השתלות איברים כללי, בינלאומי, לתינוק למשך 10 שנים בחברת מנורה, על חשבון ביוקורד.

 

"על פי הידוע במחקר כיום, בלידת פג גלום סיכוי לבעיות עתידיות, כרוניות", אומר מיקי שחם, מנכ"ל ביוקורד. "קיימת סבירות שניתן יהיה לטפל בחלק ממחלות הפג באמצעות תאי הגזע מהדם הטבורי שלו ובחלק מהמחלות אף מתקיימים כבר ניסויים קליניים. מהידע הרפואי הנצבר עולה גם כי קיימת סבירות שניתן יהיה לטפל בחלק ממחלות האם בתאי הגזע מהדם הטבורי של התינוק".

 

ברחבי העולם התבצעו כבר אלפי השתלות של תאי גזע טבוריים כטיפול במחלות ממאירות וגידולים סרטניים ואף במחלות שאינן ממאירות כדוגמת שיקום שריר הלב אחרי התקף לב. מהניתוחים של השתלת תאי גזע, שנערכו ממנות השמורות בבנקים הפרטיים, עולה, כי 25% מההשתלות היו השתלות עצמיות, כ- 2% להורה, והיתר, כ- 73%, לבני משפחה אחרים, כגון אח, אחות, בן דוד וכו'. תאי הגזע, שביכולתם לייצר את כל אחד מסוגי התאים הרבים המצויים בגוף האדם, נלקחים מהתינוק בלידתו ויכולים להציל את חייו וחיי בני משפחתו. המחקר הרב בתחום פורץ דרכים חדשות לעתים תכופות מתפרסמים גילויים וטיפולים חדשים.


לדברי שחם, עתיד הרפואה הוא הריפוי באמצעות תאי גזע ובעתיד השימוש היישומי של תאי הגזע הטבוריים יהיה נפוץ וקשור לשורה ארוכה מאוד של מחלות. "זו הסיבה לכך שבשנים האחרונות יותר ויותר משפחות אוספות ושומרות את הדם הטבורי של ילדיהם לשימוש עתידי אפשרי. הדם הזה מכיל תאי גזע ייחודיים המתאימים גנטית למשפחה ועשויים להיות הרי גורל בעת הצורך".

 

במקביל להודעה, הודיעה ביוקורד, כי תתמוך ותסייע לארגוני הפגים השונים ותתמוך פיננסית במחקר ופיתוח בתחום הריפוי באמצעות תאי גזע הטבוריים של מחלות הפגות הרלבאנטיות, הן בביוקורד עצמה או בחברה האחות סיטוג'ן, הפועלת כבר בתחום המחקר והפיתוח של תאי הגזע והדם הטבורי

 


מקור: דוניצה תקשורת שיווקית

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<