חדשות

משרד הבריאות נערך לתקציב מעבר (הודעת משרד הבריאות)

26/11/2019

הודעת משרד הבריאות

היום קיים סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יחד עם מנכל המשרד משה בר סימן טוב, פגישה רבת משתתפים במטרה להערך לתקציב בזמן ממשלת מעבר.

 

לאור האירועים הפוליטיים המתמשכים ובסימן ההערכות לחורף זימן ליצמן את נציגי בתי החולים, האוצר והמשרד להערך לנושא.

 

ליצמן אמר שהאתגרים העצומים ידועים וגם המצוקות התקציביות, אבל ברור כי בשילוב ידיים המערכת תדע לצלוח את עונת החורף גם מול הקושי התקציבי של ממשלת המעבר והסיטואציה הפוליטית שנמשכת זמן רב.

 

סגן השר ליצמן: ״הדרישות שלנו לתקציב לא השתנו, וכולנו יחד רתומים לתוספת המשאבים הנדרשת. אנחנו נמצאים בתקופת מעבר ועונת החורף ואני יודע ומוקיר את היכולות של צוותי הרפואה הישראליים שהן מהגבוהות בעולם ואת המחוייבות שלהם לתת טיפול ומזור למטופלים גם בתקופה הקרובה שהיא מאתגרת עבור כולנו. אנחנו נפעל להביא את המשאבים הדרושים כשנגיע לקרקע יציבה.״

 

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף כי כל הנוכחים מבינים את גודל המשימה והאחריות שרובצת על כתפם. אנחנו מתכננים סדרת פגישות נוספות עם השטח ועם מנהלי בתי חולים נוספים במתכונת דומה על מנת להתכונן ולתכלל את האירועים יחד כמערכת אחת. ברור לנו שהמצב אינו אידאלי מבחינה תקציבית אבל יהיה זמן ומקום לדון על הדברים והמטרה המיידית של כולם היא לעבור את התקופה הקרובה ביציבות ושירות מיטבי למטופלים. אני מאמין בצוותים ובדרגים הניהוליים ויודע שהם רתומים למשימה גם בתקופת אי וודאות פוליטית.״

 

נכחו בישיבה נציגים מכל בתי החולים הציבוריים.

 

הערת המערכת: השאלה העולה מקריאת הודעת המשרד היא כמובן "מה תכלס ?" חשוב כמובן לעודד את הצוותים והמנהלים, אבל אם לא יתחילו למשל ליישם את ההמלצות של ועדת טור כספא באשר למחלקות הפנימיות, המהוות את המוקד המשמעותי ביותר של העומס הצפוי כעת, קשה להאמין שהמראות שהתרגלנו אליהם ישתנו... העומסים בפנימית ע"פ דיווחי מנהלי המחלקות עוד בטרם החלה תחלואת החורף גבוהים ביותר, והאיגוד פנה כבר מס' פעמים בדרישה להתחיל ולבצע את המסקנות שניתן ליישמן באופן מיידי בהינתן התקציב הנדרש.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<