חדשות

עדכוני קורונה וירוס: למעלה מ-43 אלף מקרים, ומעל 1000 מקרי תמותה, משרד הבריאות נערך ופועל ל''שיחרור'' הישראלים ב''ספינת הקורונה''

12/02/2020

מאת מערכת אי-מד

עדכונים אחרונים לגבי נגיף הקורונה, נכון לעכשיו:

  • מס' מקרים -  43,113 (מסתמנת מגמת ירידה במס' המקרים היומיים החדשים)
  • מקרי תמותה - 1,018 (מגמת העליה במס' מקרי התמותה היומיים נמשכת)
  • מחלימים - 4,045
  • 30,705 - במצב קל
  • 7345 - במצב קשה-קריטי

 

הנחת העבודה של משרד הבריאות היא שוירוס הקורונה יגיע לישראל בשלב כזה הוא אחר. על רקע זה המשרד נערך למרכזי קליטה למיון וטיפול בנדבקים.

עם זאת, ע"פ דיווח בדהמרקר  בחלק מהמקרים כמו התכנית להסב מרכז גריאטרי למרכז בידוד חולי קורונה בראשל"צ נתקלת בהתנגדות העיריה שעתרה לבית המשפט כנגד תכנית המשרד.

משרד הבריאות פירסם היום את העדכון שלהלן הנוגע לישראלים ה"כלואים" באוניה מול חופי יפן. כפי שנמסר גם בהמשך, משרד הבריאות פועל להוצאת הישראלים (שעד כה נשללה הידבקות של מי מהם בנגיף) מהאוניה בתיאום מול רשויות הבריאות היפניות: 

 :
שר הבריאות שוחח הבוקר עם הישראלים השוהים בבידוד בספינה מול חופי יפן

לאחר ישיבת הערכות היומית בנושא נגיף הקורונה, קיימו שר הבריאות יעקב ליצמן, ומנכל המשרד משה בר סימן טוב מספר שיחות וידאו עם הישראלים שנמצאים בספינה מול חופי יפן וששוהים בבידוד מחשש להידבקות אפשרית בנגיף הקורונה.  

השר חיזק אותם, התעניין בשלומם והקשיב למצוקתם לאור הימצאותם בבידוד במשך הזמן הנדרש על פי הוראות ארגון הבריאות העולמי. השר ליצמן אף מסר להם את מספר הטלפון של עוזרו בלשכה כדי לתת מענה ככל שיידרש. 

השר ליצמן אמר לישראלים כי העם בישראל דואג לשלומם ומחכה לחזרתם בשלום ובבריאות טובה בקרוב. נקווה ומתפללים שאכן לא יהיו מקרי הידבקות, אך במקרה שכן, אנו נערכים שיהיה אפשר לטפל בהם בארץ. 

מנכ”ל המשרד הוסיף בשיחתו לישראלים על הספינה כי עליהם להישמע להוראות אנשי המקצוע ולהקפיד על הגיינה כדי למנוע הידבקות אפשרית. 

אנו נמצאים בקשר ישיר עם כל הגורמים בהם משרד החוץ, שלטונות יפן, והשגרירות. 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<