חדשות

יו''ר הר''י ויו''ר ארגון רופאי המדינה מברכים על ההחלטה לשלם שכר מלא לאנשי צוותי הרפואה שנאלצו לשהות בבידוד בשל הידבקות בקורונה במהלך עבודתם

28/04/2020

להלן תגובות יו''ר הר''י ויו''ר ארגון רופאי המדינה להחלטה לשלם שכר מלא לאנשי צוותי הרפואה שנאלצו לשהות בבידור בשל הדבקות בקורונה במהלך עבודתם:

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, מברך על ההחלטה לקבל במלואה את הדרישה של הר"י לשלם שכר מלא לכל אנשי צוותי הרפואה שנאלצו לשהות בבידוד לאחר שנחשפו לנגיף הקורונה במהלך עבודתם.

על פי ההחלטה, שהתקבלה במהלך דיון מיוחד שקיימה הממשלה, התשלום יחושב על פי ממוצע שלושת החודשים האחרונים של משכורתם, בדומה להסכמים הקיבוציים המיוחדים עליהם חתמה הר"י עבור תקופת הקורונה. 877 אנשי צוות רפואי שוהים כעת בבידוד, כאשר בשיא המשבר שהו בבידוד כ-3,000 אנשי צוות רפואי.

פרופ' חגי: "אני מבקש להודות לרה"מ בנימין נתניהו ולשרי האוצר והבריאות משה כחלון ויעקב ליצמן, על הירתמותם למציאת פתרון לסוגיה חשובה זו - פתרון שאין צודק ממנו עבור 'לוחמי הקורונה'. רופאות ורופאי ישראל מחויבים להמשיך לטפל במסירות ובנחישות בכל אזרחי ישראל".

פרופ' חגי הוסיף: "הצוותים הרפואיים נמצאים בחזית ההתמודדות עם נגיף הקורונה וזהו האינטרס העליון של כולנו להעניק להם את מלוא ההגנה, הפיזית והכלכלית".

תגובת ד״ר זאב פלדמן, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא, יו״ר ארגון רופאי המדינה ומ״מ יו״ר הר״י: ״ אני מברך על החלטת הממשלה להעניק תשלום מלא לאנשי הצוות הרפואי היוצאים לבידוד כתוצאה מחשיפה לחולים בתפקיד. זוהי בהחלט הצהרת מחוייבות של ממשלת ישראל  ל״לוחמי הקורונה״ הרופאים והרופאות הנמצאים היום בחזית המשמעותית ביותר בקרב על בריאות העם והצלת חיים.


יחד עם זאת, רופאים ורופאות האחים והאחיות אנשי מד״א וכל הצוותים הרפואיים הן בבתי החולים והן במרפאות הקהילה  זכאים לכך בזכות ולא בחסד. על כן לא נוכל להסכים לניכוי הלא ראוי של ימי המחלה של צוות רפואי שנחשף לחולה במסגרת עבודתו, לא נוכל להסכים לאפליה בין אנשי הצוות הרפואי. כולנו בחזית המלחמה הזו . אנו סמוכים ובטוחים כי הממשלה תתן מענה גם לכך ותסיים את הפצע הפתוח הזה של אלפי אנשי צוות רפואי שעד כה נאלצו לצאת לבידוד במסגרת תפקידם. ברצוני להודות לחברות הכנסת קטי שטרית,  יוליה מלינובסקי  ועאידה תומא  סלימאן על תמיכתן הנחושה והמתמדת  במאבקנו הצודק. לצערנו, עלינו להמשיך במאבק".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<