חדשות

יתרונות פורמולה עתירת-קלוריות במקרים של תסמונת גמילה מסמים ביילוד (Pediatrics)

17/09/2020

 

פורמולה עתירת קלוריות מלווה במשך אשפוז קצר יותר של יילודים עם תסמונת גמילה מסמים (Neonatal Abstinence Syndrome), בהשוואה לפורמולות אחרות, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Pediatrics.

 

המחקר כלל 546 תינוקות מ-47 אתרי מחקר עם תסמונת גמילה מסמים, אשר סווגו לארבע קבוצות: פורמולה עתירת-קלוריות/דלת-לקטוז (11 מרכזים, 94 משתתפים); פורמולה עתירת-קלוריות/עם תכולת לקטוז סטנדרטית (5 מרכזים, 74 משתתפים); פורמולה דלת-לקטוז עם ערך קלורי סטנדרטי (20 מרכזים; 333 משתתפים); ופורמולה בעלת תכולת לקטוז סטנדרטית וערך קלורי סטנדרטי (11 מרכזים; 54 משתתפים).

 

מהנתונים עולה כי לפורמולה עתירת-קלוריות הייתה השפעה חיובית על הירידה במשקל, כישלון טיפול ומשך אשפוז. כתוצאה מכך, ה-Ohio Perinatal Quality Collaborative עדכנו את משלב הטיפול הלא-תרופתי כך שיכלול המלצה לפורמולה עתירת-קלוריות ביילודים אלו, כאשר אין אפשרות להנקה. במהלך יישום הפרוטוקול, חלה עליה בשימוש בפורמולה עתירת-קלוריות וקיצור משך האשפוז מ-17.1 ל-16.4 ימים.

 

החשש העיקרי הוא כי השימוש בפורמולה באופן מסוים עשוי להשפיע באופן שלילי על אימהות עקב פגיעה במוטיבציה שלהן להניק. ניתן למנוע זאת בצורה יעילה בעזרת רופאים, אחיות ויועצות הנקה. פרט לכך, אין כל חיסרון בשימוש בפורמולה עתירת קלוריות או פורמולה דלת לקטוז, שכן אלו נסבלו היטב ע"י התינוקות.

 

Pediatrics, online September 10, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<