מחשבונים רפואיים לפאלם

מחשבונים רפואיים ותוכנות עזר לpalm

1. אתר ectopic brain - מכיל מספר רב של תוכנות רלוונטיות למחשבוני פאלם, רובן תוכנות שניתן להורידן בחינם. התוכנות מתפרשות על מספר רב של תחומים, כמו למשל תוכנת ATP III Cholesterol Management Implementation Tool for Palm OS ,של ארגון the National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI) , התוכנה מסייעת בגילוי, הערכה וטיפול ברמת כולסטרול גבוהה בדם אצל מבוגרים- adoult treatment panel 3 - אפליקציה של הדו"ח השלישי של ה- the National Cholesterol Education Program (NCEP) . ניתן להוריד את התוכנה בחינם.

2. אתר softwere for health של חברת palm – באתר מספר רב של תוכניות בנושאים שונים ומגוונים להורדה, חלקן בתשלום .

התוכנות המוצעות באתר נחלקות ל 5 תחומים עיקריים:

א.patients and charge data managment - מספר תוכנות המיועדות לניהול מטופלים וחשבונותיהם. למשל , תוכנת patients keeper , שמוצעות מס' גרסאות להורדתה, חלקן בתשלום וחלקן חופשיות , ומיועדת לשיפור סודיות ובטחון המטופלים , לזירוז העבודה ולחיסכון בזמן.

ב. drug and diagnostic reference & Rx writing - תוכנות המספקות מידע עדכני בכל הנוגע לתרופות , התוויות נגד ובין תרופתיות ועוד. בינהן, תוכנת mobile EMS , שמספקת מחשבוני EMS - emergency medical services , מאגר מידע של התרופות הנרשמות ביותר, נוטריקונים רפואיים ועוד. ההורדה בתשלום.

ג. small practice management - תוכנות האמורות לפשט תהליכים המתנהלים מדי יום בקליניקה .    לדוגמא , תוכנת handango pysician suite , שמכילה מחשבון רפואי , אפליקציה לחשבונות של פציינטים , ומידע בנוגע לתרופות שונות. הורדת התוכנה כרוכה בתשלום (199 $)

ד. hospital and management care - מכילה תוכנות של מאגרי מידע ודיווח.

ה. other health care applications - מגוון תוכנות נוספות.

3. אתר epocrates - לשדרוג והורדת תוכנת איפוקרטס rx  (חינם) או תוכנת איפוקרטס rx pro (בתשלום). תוכנה מקיפה בכל הנוגע למידע תרופתי ועוד. מומלץ.

4. מהמלצותיו של ד"ר אלכסנדר חמלין :

נתחיל מאתר http://www.freewarepalm.com/

תחת קטגוריה MEDICAL תמצאו תוכנות רבות של ..
Calculator
Database
Diet
Fitness
Reference
Utilities

 

שניתן להעביר בחינם, ללא תשלום.

באופן אישי אני יכול להמליץ על MedCalc v5.1 , מחשבון רפואי המחשב מינונים תרופות, Q-Tc, Peak flow, BMI, משקל גוף אופטימלי, Steroid equivalence, Pregnancy calculator, Iron deficit, Coronary heart disease risk בס"כ 68 נוסחות "המקילות על החיים לכל רופא ורופא" לא תלוי במקצועו הספציפי.

 

עוד תוכנה שימושית לרופאי משפחה ולרופאי ילדים, אחיות טיפת חלב היא Shots 2004 v5.1 המכילה טבלת חיסונים המומלצים לילדים ולמבוגרים על פי המלצות של ..

reference guide to the July-December 2004 Childhood Immunization Schedule, a collaboration of the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP), the American Academy of Pediatrics (AAP) and the American Academy of Family Physicians (AAFP), and the 2003-2004 Adult Immunization Schedule, recommended by the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)..

תוכנה מכילה גם פירוט של כל חיסון וחיסון, מועד מתן, התוויות, אופן מתן, הזהרות וכול'.

 

Eponyms v1.82 תוכנה אטרקטיבית המכילה over 1,520 medical eponyms, ( כולל פירוט של כל אחד ואחד) מתחומים של מחלות עור, מחלות זיהומיות, מחלות עצבים וכול'. אם אתה כמוני לא תמיד זוכר איך לכתוב נכון בלועזית סימן Murphy (ולא Merphy) –רגישות המופקת באזור כיס מרה האופיינית בדלקת חריפה של כיס מרה-זאת תוכנה בשבילך!!!

 

PalmEKG v1.1 תוכנה המכילה תרשימים רבים של אק"ג תקין ועם הפרעות קצב שונות עם הסבר וניתוח נתונים. תוך כדי צפייה בתרשים (שניתן להגדיל או להקטין) ניתן לקבל מידע על גלים, הארכת מקטעים, קצב לב.

כמובן תוכנה מאפשרת, לאחר קבלת תרשים אק"ג מאחות במרפאה, להשוות אותו עם סטריפים בPalm- ולהימנע מטעות רפואית.

 

***נשמח לקבל המלצות ותגובות- ניתן להוסיף תגובה בעמוד זה או לשלוח אלינו דרך "כתוב לנו"
 
רפואה של המאה ה - 21 עם ה DDFAO

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<