חדשות

תוספי חומצות שומן עשויות לשפר רגישות לאינסולין במבוגרים בעלי עודף-משקל (Gut)

13/04/2019

 

מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Gut עולה כי תוספים המביאים לעליה ברמות Propionate, חומצת שומן קצרת-שרשרת, במעי הגס, עשויים להביא לעליה ברגישות לאינסולין במבוגרים ללא-סוכרת, הסובלים מעודף-משקל. החוקרים מדווחים כי העלאת רמות Propionate השפיעה לטובה על הרכב החיידקים במערכת העיכול, הפרופיל המטבולי בדם ותגובות דלקתיות.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את המנגנונים בבסיס השינויים במשק הסוכר עם מתן Propionate למעי הגס של בני אדם דרך בחינת הרכב החיידקים במעי, הפרופיל המטבולי בדם ותגובת מערכת החיסון.

 

מדגם המחקר כלל 12 מבוגרים ללא-סוכרת, עם עודף-משקל או השמנת-יתר, אשר קיבלו IPE (Inulin-Propionate Ester) במינון של 20 גרם/יום, במטרה לספק Propionate למעי גס וסיבים, אינולין או צלולוז, באופן אקראי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו. החוקרים בחנו את התגובות המטבוליות, סמני דלקת והרכב החיידקים במערכת העיכול בתום כל אחד משלבי המחקר במשך 42 ימים.

 

מהנתונים עולה כי הן IPE והן תוספי אינולין הובילו לשיפור העמידות לאינסולין, בהשוואה לתוספי צלולוז, כפי שנקבע לפי מודל HOMA (Homeostatic Model Assessment 2) עם ממוצע של 1.23 עם IPE לעומת 1.59 עם צלולוז, p=0.001; 1.17 עם אינולין לעומת 1.59 עם צלולוז, p=0.009), ללא הבלד בין IPE ובין אינולין (p=0.272).

 

לאחר מתן אינולין, החוקרים זיהו קשר בין ריכוז אינסולין בצום ובין ריכוז טירוזין בדם וקשר שלילי עם ריכוז גליצין בדם.תוספי IPE הפחיתו את המדד הדלקתי Interleukin-8 בהשוואה לצלולוז, בעוד שלאינולין לא הייתה השפעה על סמני דלקת סיסטמיים שנבחנו במחקר. מתן אינולין עודד שינויים באוכלוסיית החיידקים עם עליה ב-Actinobacteria וירידה ב-Clostridia, בהשוואה למתן צלולוז, עם הבדלים קטנים ברמת הזנים בין IPE וצלולוז.

 

החוקרים כותבים כי ממצאים אלו מעידים על השפעה פיזיולוגית ייחודית להעלאת רמות Propionate במעי הגס, עם שיפור ברגישות לאינסולין בעקבות מתן IPE ואינולין והשפעות שונות על הפרופיל המטבולי בדם, הרכב החיידקים במעי וסמני דלקת סיסטמית.

 

Gut 2019

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני