חדשות

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון - החל מה-7/8/18 שביתת הצוות הסיעודי בכל מערכת הבריאות (הארץ)

06/08/2018

מאת מערכת אי-מד

אם לא יחול שינוי בשעות הקרובות (שבהם מתקיימים דיונים בין ועד האחיות למשרד הבריאות) , הרי שהחל ממחר (7/8/18) ב-7:00 בבוקר, תחל שביתה של הצוות הסיעודי בכל בתי החולים, מרפאות הקהילה, ומרפאות בריאות ציבור, ותחנות טיפת חלב. בבתי החולים יעבדו האחיות במתכונת שבת, ובמרפאות, במכונים וביחידות אשפוזי היום בבתי החולים - תתקיים שביתה מלאה.

השביתה היא על רקע המשך תופעות האלימות נגד האחיות ואי יישום ההמלצות להפחתת אלימות ע''י משרד הבריאות.

במכתב ששיגרה יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן למשרד הבריאות נכתב: : "האחיות והאחים במדינת ישראל החליטו כי דמם אינו הפקר, ולכן אנו מודיעים על שביתה כוללת. עד שלא תבוצענה פעולות אופרטיביות לאלתר לפתרון העומסים הבלתי נסבלים ולהגנה על הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות, האחיות האחים לא ירפו במאבקם". נציגי הסתדרות האחיות נפגשו היום עם נציגי משרד האוצר ומנכ"ל משרד בריאות, משה בר סימן טוב, שניסו למנוע את השביתה. לא יכול להיות שאחות תצא לעבודה לטפל בחולים ותסיים בחדר מיון. לא ייתכן כי ממשלת ישראל תעמוד כצופה מן הצד בעת שמערכת הבריאות הופכת לזירת מלחמה והאחיות והצוותים הרפואיים, עובדי מערכת הבריאות, משמשים כשק חבטות. לא ייתכן שאחות תיאבק על חייה בטיפול נמרץ בין חיים למוות ושרי הממשלה ייאלמו דום״.

משרד הבריאות מסר בתגובה ל"הארץ": "מסקנות הוועדה מיושמות והתכנית הלאומית להתמודדות עם אלימות משולבת באופן מלא בתכנית העבודה של המשרד, והן תיושמנה באופן מלא. חלק ניכר של ההמלצות, דוגמת הרחבת הצבת שוטרים בחדרי המיון, ביצוע הדרכות ובקרות ומעקב במעורבות חברי הנהלה בכירים נמצאים ביישום כבר בחלק מבתי החולים תוך פעילות לחיזוק ושיפור. לכל ההמלצות הוקצו תקציבים ייעודיים עם לוחות זמנים מחייבים".

לדיווח ב"הארץ"

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<