חדשות

מנכ''ל מכבי: בחורף הקרוב 200,000 צובאים על המרפאות בפאניקה מחשש לקורונה, מלאי החיסונים לשפעת לא יספיק ויהיו חייבים לתעדף מי יחוסן

22/06/2020

להלן הודעת דוברות הכנסת בהמשך לדיון שהתקיים היום בוועדת הרווחה והבריאות של הכנסת :

מנכ"ל קופ"ח מכבי (בתמונה) : "בחורף הבא 200 אלף איש צובאים על המרפאות בפאניקה בחשש שנדבקו בקורונה

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ: זמן התגובה לבדיקות קורונה חייב להצטמצם; היעד: תשובה בתוך שעה


במסגרת סקירה שערך לחברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אמר מנכ"ל מכבי שירותי בריאות מר רן סער: בחורף הבא יהיו חסרים חיסוני שפעת. כל הקופות בישראל ובעולם הזמינו יותר חיסונים ואין להשיג עוד. המדינה תצטרך לתעדף בצורה ברורה למי יינתנו החיסונים. בשיא החורף יש כ- 200 אלף חולים בשפעת ובמחלות עונתיות, ובשיא גל הקורונה היו כ-3,000 חולים. זה אומר שבחורף הבא 200 אלף איש צובאים על המרפאות בפאניקה בחשש שנדבקו בקורונה*, נצטרך למצוא את הדרך לתת לזה מענה".

בהתייחס לדברים אמר יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ: "במיוחד לקראת החורף, זמן התגובה לתוצאה של בדיקת הקורונה חייב להצטמצם דרמטית לטובת השקט הנפשי של אזרחי ישראל ולייעול מערך מניעת ההדבקה. היעד צריך להיות תשובה תוך שעה או לכל היותר 24 שעות"

בהמשך התייחס סער גם לסוגיות מרכזיות נוספות שעל סדר יומה של מערכת הבריאות בישראל: "אחת הבעיות המרכזיות היא מחסור לאומי ברופאים. הרופאים הולכים ומזדקנים והרופאים הצעירים הולכים ומתמעטים. אנחנו לקראת משבר גדול בכמות הרופאים בישראל. הפתרון לזה הוא טיפול בהתמחויות. כיום, כל ההתמחויות מתבצעות בבתי חולים. אבל ניתן לייצר גם התמחויות בקהילה. בכל שנה יש כ-500 רופאים שלא מוצאים התמחות, משום שאין מספיק תקנים למתמחים בבי"ח. אם נייצר יותר התמחויות בקהילה נגדיל את מספר המתמחים".

בהמשך התייחס סער לדרישה שהעלה ח"כ יעקב אשר להרחבת שירותי האשפוז הביתי: "כשאדם מבוגר מגיע לבי"ח הוא חשוף להדבקה בגלל המערכת החיסונית החלשה שלו. אם הבית שלו נמצא מתאים אנחנו יודעים לתת אשפוז בבית וזה עולה חצי מאשפוז בבית חולים, אבל כדי שזה יקרה המדינה חייבת להיות מאחורי זה, אי אפשר שתהיה תחרות בעניין הזה כי היום בתי החולים מרוויחים גם על החולה שבמסדרון".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<