חדשות

תכנית מגן אבות ואימהות החלה בנקיטת מדיניות חדשה של טיפול בהדבקות בבתי אבות לפיה הדיירים האסימפטומטיים נשארים בבית האבות

02/08/2020

מאת מערכת אי-מד

בהודעה שהועברה ע"י תכנית מגן אבות ואמהות נמסר כי במהלך סוף השבוע זוהה אירוע של הדבקה חדשה בבית האבות שלמה המלך בבני ברק.


האירוע החל כזיהוי מטופל סימפטומאטי ב 28/7. בעקבותיו בוצע דיגום שלם של המוסד על ידי מנהלת מגן אבות ואימהות.


בדיגום זוהה מקור ההדבקה שהוא מטפל חיובי וזוהו עוד שמונה מטופלים חיוביים אסימפטומטיים מאותה מחלקה.


על פי תחקירי אירועי הגל הראשון ולאחר קבלת המלצות מהדרגים המקצועיים התחלנו לראשונה בנקיטת מדיניות חדשה של מטה מגן אבות ואימהות.

 
מתוך הבנה שהמבוגרים כל כך שבריריים , אנו נותנים עדיפות להשארת הדיירים שמרגישים בטוב בבית האבות שלהם וזאת במקום לשלוח אותם למחלקות קורונה ייעודיות במרכזים רפואיים גריאטריים ברחבי הארץ.


השארת הדיירים הקשישים האסימפטומטיים בבית האבות שלהם נעשית מתוך הבנה שקשישים רבים מעדיפים להישאר במקום אותו הם מכירים עם המטפלים הצמודים והמוכרים להם. מאירועי הגל הראשון למדנו שעצם העברת קשיש מהמקום המוכר לו למקום אחר - גורמת לפגיעה משמעותית במצבו הנפשי והקוגניטיבי. אנו יודעים גם שהצוות המכיר אותו בבית האבות מודע להרגליו ולכן יודע לספק לו את כל צרכיו.


ההחלטה להשאיר מטופלים בבית האבות שלהם נעשית לאחר בדיקה קפדנית של המוסד עצמו על מנת לוודא שניתן לבודד את נשאי הקורונה משאר הדיירים.

מבוצעת בדיקה גם שהצוות מצוייד וממוגן היטב ושכל הפעולות נעשות על פי ההנחיות של היחידה הארצית למניעת זיהומים ושל מטה מגן אבות ואימהות.

פרופ' מימון (בתמונה) מנהל "מגן אבות ואמהות" הנחה להשאיר את הדיירים במקום, לבצע דגימות חוזרות כל ארבעה ימים ולנטר מקרוב את מצב המטופלים והעובדים כדי לאתר התפתחות אירועי תחלואה או הדבקה אפשריים.

הערת המערכת: אין ספק שתכנית מגן אבות ואימהות (שבראשה עמד בתחילה הפרוייקטור של המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזן) היא אחת ההחלטות היותר נכונות שבוצעו כלקח של הגל הראשון.  כעת יש לשקול הרחבה של התכנית כך שתכסה לא רק את דיירי בתי האבות והמוסדות הסיעודיים אלא גם אוכלוסייה העונה לקריטריונים של אוכלוסייה בסיכון אשר נמצאת בקהילה, וזאת בשיתוף פעולה עם קופות החולים אשר להן יש את היכולת לזהות בקלות את האנשים השייכים לקבוצות הסיכון.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<