חדשות

עדויות חדשות מצביעות על גורמי סיכון להדבקה בנגיף הקורונה בילדים (MMWR)

10/01/2021

 

חשיפה לאדם קרוב שנדבק בנגיף הקורונה ואי-הקפדה על שימוש עקבי במסכות הינם גורמי סיכון חשובים להדבקה בנגיף הקורונה בקרב תלמידים ואנשי צוות בבתי ספר, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת Morbidity and Mortality Weekly Report.

 

מומחי ה-CDC השלימו מחקר מקרה-ביקורת שכלל 397 ילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 שנים במטרה לבחון את מאפייני ההדבקה בנגיף הקורונה בבתי ספר ובקהילה וחשיפה למגעים קרובים שנמצאו חיוביים לנגיף. המחקר כלל חולים שנבדקו לנגיף הקורונה בין תחילת ספטמבר ועד ה-5 בנובמבר.

 

מבין כלל המשתתפים במחקר, 82 (21%) היו מתחת לגיל 4 שנים; 214 (54%) היו בנות ולמעלה ממחצית (53%) השלימו את הבדיקה בשל תסמיני COVID-19. מבין אלו שנמצאו חיוביים בבדיקה, 66% דיווחו כי באו במגע עם אדם קרוב שחלה ב-COVID-19 ו-64% דיווחו כי המגעים הללו היו בני משפחה שלהם, זאת בהשוואה ל-15% שדיווחו כי החולים המאומתים עימם באו במגע היו חברים ללימודים ו-27% היו בני כיתה של הילד.

 

כל המשתתפים ביקרו בבית הספר או במעון בתוך פחות מ-14 ימים לפני שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, כולל 62% מהחולים שנמצאו חיוביים ו-68% מאלו שנמצאו שליליים בבדיקה. החוקרים כותבים כי ההשתתפות בבית הספר בפני עצמה לא נקשרה עם כל תוצאה חיובית בבדיקה. למעשה, הורים ל-64% מהמקרים החיוביים ו-76% מהמקרים השליליים דיווחו על הקפדה על עטיית מסכה בקרב ילדים ואנשי צוות בחדרי הלימוד.

 

מבין המשתתפים במחקר שנמצא חיוביים לנגיף הקורונה ובאו במגע עם אדם קרוב שחלה ב-COVID-19, המגעים נטו יותר להיות בני משפחה מאשר חברים לכיתה. באופן ספציפי, במהלך השבועיים שקדמו לבדיקה, היה סיכוי גדול יותר כי הילדים לקחו חלק במפגש עם משתתפים מחוץ למשק הבית האינטימי שלהם, כולל אירועים חברתיים ופעילויות עם ילדים אחרים.

 

השתתפות בבית הספר או במעון ילדים במהלך השבועיים שקדמו לבדיקה לנגיף הקורונה לא נקשרו עם סיכוי מוגבר לתוצאה חיובית בבדיקה לנגיף. מרבית המשתתפים במחקר דיווחו על עטיית מסכה באופן אוניברסאלי בתוך בית הספר ומעונות הטיפול בילדים.

 

החוקרים כותבים כי חשוב להמשיך במאמצים למניעת הדבקה בבתי ספר ובמעונות טיפול בילדים, כמו גם היעדרות סוגים שונים של פעילויות וחשיפות לחולים מאומתים, במטרה לזהות גורמי סיכון ל-COVID-19 בילדים.

 

MMWR Morb Mortal Wkly Rep. 2020;69:1925-9

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<