חדשות

מאוחדת חונכת בחדרה את המרכז הרפואי ההיברידי הגדול בישראל

21/04/2021

מאוחדת משדרגת דיגיטלית את עולם הבריאות עם שירותי מיון היברידי, ליווי הריון היברידי, טייטו היברידי והיוועצות עם מומחים מחו"ל.
מגיפת הקורונה חייבה את כולנו להסתגל לשינויים בסדרי החיים. וגם באופן שבו אנחנו צורכים את שירותי הבריאות. הרפואה מרחוק - הפכה לצו השעה. היכולות הדיגיטליות - עשו את ההבדל ברמת השירות ואחד האתגרים המרכזיים היה להנגיש את הכל אבל בלי לפגוע ביחס האישי וההיכרות הכל כך חשובה בין המטופלים לרופאים והמטפלים האחרים. לשמחתם של לקוחות מאוחדת בחדרה והסביבה מאוחדת נערכה מבעוד מועד לעידן החדש ברפואה ועוד לפני פרוץ המגפה השיקה את מאוחדת היברידית מערך שירותים חדשני שמשלב את כל יתרונות הרפואה המסורתית והקשר האישי בין מטופלים לרופאים והמטפלים האישיים שלהם, שמכירים את הרקע הרפואי ולרוב גם המשפחתי של כל מטופל, עם כל חידושי הרפואה הדיגיטלית – שמעניקים למטופלים את הטיפול המקצועי ביותר – מתוך התיק הרפואי האישי שלהם, בלי לצאת מהבית, בלי לחפש חנייה ובלי להסתופף בחדר המתנה ולהסתכן בהידבקות בנגיף.                                                                                                                
עם חנוכת המרכז הרפואי החדש של מאוחדת "ויוה" ברח' תרנ"א 20 בחדרה, במעמד יו"ר מאוחדת, אייל גבאי ומנכ"לית הקופה, סיגל רגב רוזנברג, הכריזה מאוחדת כי בנוסף על השירותים הקיימים: ביקור דיגיטלי בשיחת וידאו עם הרופא/ה האישי/ת במגוון תחומי הרפואה (משפחה/ילדים/נשים/עור/פסיכיאטריה/תזונה/קלינאות תקשורת ואפילו פיזיותרפיה) מוטמע במערכת הדבר הבא ברפואה ההיברידית את  מכשיר הטייטו ההיברידי של מאוחדת, המאפשר למבוגרים ולילדים להיבדק ע"י הרופא האישי שמכיר אותם מבלי להטריח אותם למרפאה . באמצעות המכשיר המהפכני המתאים לכולם, הרופא יכול לערוך בדיקות: חום, גרון, אוזניים, לב, דופק, ריאות, בטן ועור . מכשיר הטייטו בודק, מנטר ומשגר נתונים לרופא במהלך הביקור הדיגיטלי ובעצם מאפשר אבחון רפואי מלא בזמן אמת – ומרחוק.
גבאי ורגב-רוזנברג הדגישו כי המרכז ההיברידי המשוכלל של מאוחדת מעניק לתושבי חדרה והסביבה את מגוון השירותים הרפואיים המתקדמים ביותר, אבל לא פחות חשוב, שירות אישי העוטף את הלקוח במקצועיות ומסירות, ללא פשרות.

אלי מזרחי, מנהל מחוז צפון במאוחדת, מציין: "בשנים האחרונות – וביתר שאת מאז פרצה מגפת הקורונה – למדנו לעשות המון דברים מהבית. כן, גם לצרוך שירותי רפואה מתקדמים מהרופא האישי שלנו. הרפואה ההיברידית של מאוחדת, מאפשרת קבלת שירותים רפואיים מגוונים מרחוק, עולה שלב נוסף ובאמצעות הטייטו ההיברידי משלימה למעשה את מעגל הטיפול מרחוק."

לדוגמה, מספרים במאוחדת מקרה מליל אמש, כאשר תינוקת בת כשנה וחצי בכתה מכאבי אוזניים. במקום להכניס אותה לאוטו, לחפש חניה, להגיע למרפאה ולחכות בחדר ההמתנה,  האם הצעירה הזמינה ביקור דיגיטלי. רופאת הילדים הנחתה את האם כיצד להצמיד את הטייטו ההיברידי לאוזן הכואבת, בחנה מרחוק באמצעותו את האוזן ואת הגרון, מדדה את חום הילדה ואבחנה בו במקום שמדובר בדלקת. בתוך דקות שלחה הרופאה לאימא מרשם לאנטיביוטיקה (אונליין, כמובן) – ותיעדה את הטיפול להמשך מעקב בתיק הרפואי האישי, והכול אפילו בלי להוציא את התינוקת מהמיטה, מהסביבה הטבעית והמוכרת, למרפאה הומה בילדים חולים אחרים.     

הרופא המחוזי, ד"ר אורי שואבי, שמבצע גם פעולות כירורגיות במרכז החדש, והמנהלת הרפואית של מאוחדת חדרה, ד"ר אירנה אייזנברג מדגישים כי זו רק דוגמה אחת מני רבות ליתרונות הייחודיים של מאוחדת היברידית בקשר השוטף בין המטופלים לרופא/ה האישי/ת שלהם. "מעבר לגיוון ערוצי התקשורת הפלטפורמה הייחודית של מאוחדת מאפשרת ניהול המעקב הרפואי ללא קשר למקום הימצאו של מטופל ובלי להוציאו מסביבתו הטבעית או ממשפחתו התומכת. משאבים רבים הושקעו על מנת שהמערכת תהייה נגישה וקלה לתפעול וניסיון החודשים האחרונים מוכיח שבאזור חדרה, כמו ברחבי ישראל כולה, גם בני הגיל השלישי – כולל המטופלים המבוגרים מאוד – עושים שימוש תדיר במערכת, מתפעלים את האפליקציה בלי שום בעיה ונהנים מביקור דיגיטלי בשיחת וידאו עם הרופא האישי שלהם.

מבחינת הרופאות, הרופאים והמטפלים האחרים, מדגישים ד"ר שואבי וד"ר אייזנברג, הביקור מתנהל כביקור רפואי לכל דבר ועניין, כאשר התיק הרפואי של המטופל פתוח בפניהם – על כל המסמכים הרפואיים שבו – באופן שמאפשר להם להעניק למטופל מענה רפואי מיידי וכל זאת בלי להטריח אותו למרפאה ועם זאת, כשהדבר נדרש, להזמין את המטופל למפגש במרפאה."

מוחמד עבד אל רחמן, מנהל אגף לקוחות במחוז צפון במאוחדת, ופנינה דלב, מנהלת מרחב חוף כרמל וואדי ערה בקופה, מציינים כי לקוחות מאוחדת באזור חדרה מעידים כי השימוש ברפואה מרחוק משפר את חוויית הטיפול ומתאים יותר לאורח החיים הנוכחי. "העובדה שאני מקבלת טיפול מהרופא האישי שלי בלי שאני צריכה למצוא סידור לילדים, לצאת מהבית ולחפש חניה – זו פשוט ברכה בשבילי." זו התגובה השכיחה ביותר שאנחנו שומעים מאימהות צעירות, אומרים אל רחמן ודלב ומדגישים כי הרפואה ההיברידית מעצימה את יכולות מאוחדת לא רק בביצוע ביקורי שגרה ומעקבים רפואיים דחופים, אלא גם בקידום רפואה מונעת. עם זאת, במאוחדת לא מזניחים כמובן גם את פיתוח התשתיות ואת הרחבת השירותים הרפואיים הפיזיים. גם בעולם שהולך ונעשה דיגיטלי חשוב עדיין להגיע לבדיקות יסודיות יותר ולטיפולים שונים במתקנים המשוכללים של מאוחדת, ובמצבי חירום רפואיים חשוב כמובן להמשיך ולהגיע למוקדי החירום ולחדרי המיון. 

דורון רובין, מנהל המרכז הרפואי ההיברידי החדש "ויוה" בחדרה, מפרט כי "המרכז הרפואי החדש, שנחנך היום במרכז ויוה שבלב חדרה, משתרע על פני כ 5,000 מ"ר ומספק רפואה היברידית מתקדמת ביותר. המרכז הרפואי החדש, מהגדולים ברפואת הקהילה בישראל,  יעניק לעשרות אלפי לקוחות מאוחדת בחדרה ובסביבתה מגוון שירותי רפואה מתקדמים; רפואת משפחה ומרכז בריאות האשה, מרכז להתפתחות הילד, רפואת מומחים ויועצים, שירותי מעבדה, בית מרקחת ואפילו אשפוז יום, מכון דימות, ממוגרפיה ובקרוב גם מוקד לילה". רובין מציין עוד כי "המרכז ההיברידי החדש של מאוחדת מהווה גם מוקד תעסוקה חשוב בעיר, כאשר במקום מועסקים כ 150 רופאים מומחים, מטפלים במקצועות הרפואיים והפרא־רפואיים, אחיות רוקחים ואנשי מנהל מיומנים – כולם לשירות לקוחותינו בעיר ובאזור."
כבוד הרב ישראל ביטון, רב העיר חדרה, קבע את המזוזה בכניסה למרכז החדש וברך שבסימן חודש אייר – "אני אדוני רופאך" – יעניקו רופאי המרכז החדש של מאוחדת רפואה שלמה לכול.

בתמונה: צילום מחנוכת המרכז הרפואי ההיברידי הגדול של מאוחדת בישראל
קרדיט צילום: גונן שמר

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<