רשמים מהכנס הגריאטרי המדעי השנתי הראשון, ים המלח, 2004-2003

בימים הקרובים נעלה את סיכום הכנס וההרצאות באתר, להלן הרשמים הראשוניים

בסוף השבוע 13-11 בספטמבר, התקיים במלון קראון פלזה בים המלח הכנס המדעי השנתי הראשון של האיגוד הגריאטרי. לכנס הגיעו רופאים ממגזרים מקצועיים שונים ומקצווי הארץ.

העבודות שהוצגו היו ברמה מקצועית גבוהה, וכן בעלי משמעות קלינית פרקטית יישומית. חלק גדול מהשיפור נתן לייחס להשתתפותם היותר פעילה של הרופאים הבכירים בהצגת העבודות- תופעה ברוכה שנראה כי תהפוך ליותר חיונית בעתיד, לאור השינויים שמתכנן משרד הבריאות בכח אדם. האווירה בכנס היתה נינוחה, ולראשונה התאפשר לבאי הכנס להכיר צדדים נוספים של המשתתפים.

מאחר ש”בעוונותי” אני מוזמן לכנסים רפואיים של איגודים מקצועיים אחרים, כמדד להשוואה אני יכול להצביע על מספר נקודות הטעונות שיפור, ואילו אחרות יכולות לשמש מושא לקנאה. מבחינת המיקום, המלון היה ברמה טובה עם נגישות טובה לים ולבריכה. מבחינת המחיר, הוא היה סביר לאור העובדה שאיננו נמנים עם האיגודים הרפואיים שחברות התרופות מאוד חפצות ביקרם, אם כי את התשלום נתן היה לדרוש לפרוש על פני יותר תשלומים שיתרתם תשולם לאחר קיום הכנס, בדומה להסדר של החברה לרפואה פנימית. ללא קשר לעלות, נתן היה לארגן במדה מוצלחת יותר חלק נפרד בחדר האוכל, אם לא חדר אוכל נפרד ולו לארוחה חגיגית אחת.

לקינוח, סגירת מעגל, קופרודוקציה ישראלית-רוסית, ערב שירה בציבור של שירי ‘ארץ ישראל’, שכידוע בחלקם הגדול מבוססים על מלל ישראלי בלחן רוסי בבצוע רופאים ותיקים ורופאים חדשים ממדינות חבר העמים.

את ערב השירה בצוותא יזם, אירגן, הנחה, שר וליווה בגיטרה ד”ר שי בריל, יו”ר האיגוד, שגילה טפח מכישוריו ה’ארץ ישראליים’.

ברכותיי ואיחולי להמשך

שנה טובה וחתימה טובה

ד”ר מאיר בראל

מרכז גריאטרי ראשל”צ

משרד הבריאות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים