משפחה

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית: ”רופאי שיניים אינם יכולים להציג את עצמם באמצעי התקשורת כמי שהם בעלי ידע בתחום הניתוחים הפלסטיים”

לתגובתו של דר’ חגי בצר, לחצו כאן

ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד לכירורגיה פלסטית שיגר אתמול (21.4.2019) מכתב דחוף לד?ר ליאור קצפ יו”ר הסתדרות רפואת השיניים בישראל, עם העתק לד”ר תמי קרני, יו”ר ועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל ולעו”ד מלכה בורו, מנהלת האגף למשפט ומדיניות ציבורית של ההסתדרות הרפואית בישראל בו כתב כי : “רופא השיניים, ד”ר חגי בצר השתתף בתוכנית טלוויזיה שעסקה בעליה בביקוש לניתוחים פלסטיים במהלך חופשת הפסח והוצגו בה נתונים של האיגוד לכירורגיה פלסטית. המרואיין לא גילה כי הוא רופא שיניים. מתוך הריאיון משתמע כי הוא מנתח פלסטי. מדובר בעבירה פלילית, אשר דינה מאסר שנה אחת וכן בעבירה אתית חמורה. הריאיון עסק בניתוחים פלסטיים – תחום עיסוק ברפואה שאין לו דבר או חצי דבר עם תחום עיסוקו של רופא שיניים. הוא דיבר על עליה בשכיחות ניתוחי אף, השפעה של צילומי הסלפי על ביקוש ניתוחים, ציין את גיל 18 שבו מומלץ לבני נוער לבצע ניתוחים פלסטיים (מידע שגוי, מטעה וגורם נזק לילדים עם אוזניים בולטות אותם מנתחים בגיל 6), אורך החיים של משתלי סיליקון לגוף (מידע שגוי). המרואיין אף הציג עצמו כ-יו”ר האיגוד הישראלי לאסתטיקה. ראשית, אין ארגון כזה. שנית, השם נועד להטעות את הציבור בהיותו דומה מאוד לאיגוד קיים בהסתדרות הרפואית שאני עומד בראשו: האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מעבר לפגיעה הברורה במנתחים הפלסטיים, התחזות ושרלטנות מהסוג הזה פוגעת גם בשמם הטוב של עמיתנו רופאי השיניים. אבקש לבדוק את ההיבטים המקצועיים והאתיים של התנהגות זו”.
ד”ר רון עזריה מזכיר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית ציין בהקשר זה כי: “על מנת להיות מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, יש להשלים 6 שנות התמחות מעבר ל 7 שנות הלימוד בבית ספר לרפואה, לעבור השתלמויות בתחום האסתטיקה הרפואית ולהיות נתון לפיקוח המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית והאיגוד לכירורגיה פלסטית. רופאי שיניים אינם עוברים הכשרה ארוכה ומעשית כזו ובטיפול אצלם, הציבור מסתכן בזיהומים, שטפי דם, פיגמנטציה ונזקים ארוכי טווח”.
ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הדגיש כי: “ד”ר חגי בצר הציג את עצמו כבעל ידע בתחום הניתוחים הפלסטיים אסתטיים. הכשרתו ברפואת שיניים הופכת אותו לרופא שיניים ולא למומחה בכירורגיה פלסטית אשר יכול לבצע ניתוח פלסטי באף, להזריק בוטוקס למצח או לבצע פעולה אסתטית”.

האיגוד מפעיל קו חם לתלונות על מתחזים, שרלטנים, פייק-דוקטורז ותופעת לוואי של טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. נתקלתם במחיר זול מדי, התעורר אצלכם חשד, אנא פנו במייל info@plasticsurgery.org.il או לטלפון 050-6618890 ונבדוק לעומק את החשוד. הפנייה דיסקרטית.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 200 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי או הליך אסתטי:  www.plasticsurgery.org.il

להלן תגובתו של ד”ר בצר להודעת האיגוד לכירורגיה פלסטית:

אני רופא שיניים מורשה בוגר הדסה ירושלים ומבצע טיפולי אסתטיקה כבר 10 שנים, בתוכן 7 שנים כמנהל רפואי בחברת אסתטיקה גדולה ואף מכשיר רופאים אחרים בתחום, ומעולם לא הצגתי את עצמי אחרת. בתוכנית הבוקר של פאולה וליאון אתמול הוזמנתי לדבר בנושא טיפולים אסתטיים לבני נוער בחול המועד. ללא תיאום איתי  וללא ידיעתי הוצגה כותרת אחרת. אני עומד מאחורי תשובותיי המקצועיות שניתנו בתוכנית והתייחסו אך ורק לתחום עיסוקי, כאמור. תלונתו השקרית והמשמיצה של איגוד הפלסטיקאים ושל העומדים בראשו  היא ניסיון נוסף בהפצת פייק ניוז שנועד למנוע תחרות . כך עשה האיגוד גם בעבר, ועל כך ננזפו ראשי האיגוד על ידי ועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית ואף אולצו להתנצל. והנה , למרות זאת, איגוד הפלסטיקאים ממשיך לנהל מסע השמצות בשל חששם נוכח הרמה המקצועית הגבוהה של טיפולי האסתטיקה שמעניקים רופאי השיניים. אני מזמין את הקוראים לצפות בראיון המצורף  ולהיווכח בסילוף האמת. הודעת האיגוד ופרטי המפיצים דיבתי הועברה לעורכי דיני לטיפולם.”

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים