טיפול ב-Varenicline אינו מלווה בסיכון מוגבר לפרכוסים (Epilepsy Behav)

מנתונים חדשים עולה כי אין קשר משמעותי בין טיפול ב- Varenicline (צ’מפיקס) ובין סיכון מוגבר לפרכוסים, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת Epilepsy Behavior.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Varenicline הינו טיפול יעיל המסייע בהפסקת עישון; עם זאת, השימוש בתרופה מוגבל בשל אזהרת קופסא שחורה מפני הסיכון לפרכוסים על-רקע הטיפול התרופתי. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון את הסיכון לפרכוסים על-רקע טיפול ב- Varenicline.

החוקרים התבססו על נתוני IMS LifeLink PharMetrics Plus (2009-2015) ואספו את הנתונים אודות כל המעשנים שניסו להפסיק לעשן ולא סבלו מפרכוסים בעבר. מדובר במחקר ביקורת, עם התאמתה 4 מקרים לכל מקרה בהתאם לגיל, מין, תאריך אינדקס, תאריך אירוע ומשך הגיוס. ניתוח סטטיסטי שימש להערכת הקשר בין פרכוסים ובין השימוש ב- Varenicline.

המדגם הסופי כלל 1,342 מקרים ו-5,368 ביקורות. מניתוח הנתונים עלה כי הסיכוי לפרכוסים בקרב אלו שקיבלו מרשם לטיפול ב- Varenicline עמד על 1.09 (רווח בר-סמך 95% של 0.88-1.36 , כלומר יחס סיכון לא מובהק), בהשוואה לנבדקים שלא נחשפו לתרופה.

החוקרים כותבים כי ממצאים אלו מעלים שאלות בנוגע לצורך בתווית האזהרה מפני סיכון מוגבר לפרכוסים בעקבות טיפול ב- Varenicline.

Epilepsy Behav, 97, 169-173

לידיעה ב-PubMed

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים