המרכז הרפואי איכילוב פותח מרכז ראשון מסוגו לחקר קאנביס

הודעת איכילוב

במרכז החדש יפתחו זנים חדשים מותאמים אישית למחלות ייעודיות. לראשונה בבתי החולים הציבוריים בישראל רופאי בית החולים יובילו פעילות מחקרית חדשנית לטיפולים בקאנביס ותרופות הקשורות לקאנביס בהתוויות חדשות

לראשונה ברפואה הציבורית בישראל, מקים בית החולים איכילוב ת”א מרכז לחקר הקאנביס ותרופות הקשורות למנגנון הפעולה שלו. בראש המרכז יעמוד ד”ר סלביו בריל (בתמונה), מנהל מכון כאב באיכילוב ומהחלוצים בישראל בשימוש הרפואי בקאנביס .

לדברי ד”ר בריל: “בבית החולים שלנו יכולות ייחודיות לחקר השימושים הרפואיים בקנאביס ויישום תוצאות מחקרי קנאביס לטובת מטופלינו. אנחנו מתכוונים להוביל תחום זה לשלב הבא בו נוכל להתאים לכל מחלה את הזן המתאים ביותר עבורו. כרופא וחוקר שמטפל בקאנביס מזה שנים רבות, אני מאמין כי אין כל הבדל בין קנאביס ותרופות אחרות, הגיע הזמן לפיתוח של רפואת קנאביס מותאמת למטופל ומחלתו”.

בין יעדי המרכז החדש, תיאום בינלאומי של מחקרים קליניים המיועדים להעריך את הבטיחות והיעילות של תרכובות הקנאביס לטיפול במצב רפואיים שונים, לפתח הנחיות לטיפול במצבים רפואיים עם קנביס וליזום שיתוף פעולה ואינטראקציה עם חברות קאנביס, סוכנויות אירופיות, רשויות רגולטוריות והאקדמיה. לדברי פרופ’ אלי שפרכר, סמנכ”ל מו”פ במרכז הרפואי איכילוב ת”א: “המרכז ימשוך חוקרים מהארץ ומהעולם לקידום חקר מנגנון הפעולה של  הקנביס הרפואי, פיתוח על בסיס הבנה זו של פתרונות טיפוליים חדשים מבוססי קנאביס, והנגשת תוצרי המחקר לחולים שלנו במסגרת ניסויים קליניים. במקביל, קיימת חשיבות לא פחותה לנושאים נוספים לרבות, חינוך והכשרת הקהילה ובניית מסגרת רגולטורית לניסויים בקנאביס אשר תקל על התקדמות המחקר”.

בנוסף מדגיש פרופ’ שפרכר כי המרכז יקדם גם שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו”ל במטרה לתרגם את ההישגים מדעיים בתחום הקנביס והקנבינואידים למוצרים זמינים לציבור.

פרופ’ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי מדגיש כי ההכנסות העתידיות מפעילות המרכז יושקעו בבניית תשתיות מתקדמות, רכישת טכנולוגיות, הוספת מיטות, כ”א ותקנים למען החולים בישראל.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים