משפחה

מעבר ממשטר בזאל-בולוס באינסולין הומני לשילוב של טוג’או עם אפידרה הוביל לירידה משמעותית ב-HbA1c עם פחות היפוגליקמיות (Diabetes 2018)

מטרת המחקר הנוכחי שהתבצע בתנאי “חיים אמיתיים” הייתה להעריך את האפקטיביות של אינסולין GLA-300 (טוג’או) בשילוב עם אינסולין Glulisine (אפידרה) בזמן הארוחות במטופלים עם סוכרת סוג 2 מתקדמת שהועברו מטיפול באמצעות אינסולין הומני.

המחקר שנקרא TOUJEO 6M היה מחקר פרוספקטיבי ותצפיתי שנמשך 6 חודשים. הטיפול בטוג’או ניתן פעם ביום בשילוב עם 3 פעמים ביום אינסולין אפידרה. ההחלטה על ביצוע החלפת הטיפול מ-אינסולין הומני ל-טוג’או+אפידרה נעשתה ע”י הרופא המטפל בזמן הגיוס למחקר, אך נעשתה באופן עצמאי ולא תלוי במחקר עצמו.

החוקרים מדווחים כי לאחר ההחלפה מאינסולין הומני המבוסס על בזאל-בולוס לפרוטוקול הטיפול ב- טו’גאו + אפידרה במטופלים עם סוכרת סוג 2 ומעקב אחריהם לאורך 6 חודשים במסגרת הטיפולית הרגילה התקבלו התוצאות הבאות:

·         שיפור של 1.36% ברמות HbA1c

·         78% ו-29% מהמטופלים השיגו את יעדי HbA1c של 8% ו-7% בהתאמה.

·         באופן כללי, הסיכון להיפוגליקמיה ירד בהשוואה לתקופה שלפני תחילת המחקר

·         לא הייתה עליה במשקל

החוקרים מסכמים בכך שהאפקטיביות של טוג’או בטיפול שגרתי במסגרת “חיים אמיתיים” הייתה עקבית עם הממצאים שהתקבלו במחקר EDITION 1 .

כאשר נעשה שימוש במקביל עם אינסולין אפידרה במסגרת משטר בזאל-בולוס , טוג’או סיפק ירידה משמעותית בערכי HbA1c , במקביל לירידה באירועי היפוגליקמיה, מה שאפשר ל-78% מהמטופלים להגיע ליעד הטיפול של מתחת ל-8%.

Diabetes 2018 Jul; 67(Supplement 1)

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים