חדש באיכילוב: המרכז לריצוף גנומי

בית החולים איכילוב הצטייד במכשיר ריצוף גנים המתקדם ביותר בעולם שבודק בו-זמנית את רצף כל ה- 20,000 הגנים כדי לגלות מוטציות שכיחות וגם נדירות למגוון רחב של מחלות כולל סרטן.

בימים אלה נפתח במכון הגנטי במרכז הרפואי איכילוב ת”א שירות חדש של ריצוף גנומי – הטכנולוגיה החדשנית ביותר בגנטיקה רפואית הקיימת היום. פתיחת המרכז לריצוף גנומי התאפשרה בעקבות רכישת מכשיר הריצוף מהדור הבא המתקדם ביותר בעולם NovaSeq 6000 המאפשר ריצוף של עשרות אלפי בדיקות גנומיות בשנה.

איכילוב הינו בית החולים הראשון במדינה שרכש ומפעיל מכשיר חדשני זה. פתיחת המרכז הגנומי הינה תהליך אסטרטגי של איכילוב שנועד לאפשר למטופליו וכלל המטופלים שבדיקותיהם יבוצעו דרכו, מידע לגבי הגנום שלהם.

בעקבות המהפכה של העשור האחרון שבה רוצף הגנום האנושי התפתחו טכנולוגיות חדשות שמאפשרות ריצוף בו זמני של כל אקסום או הגנום האנושי בעלויות הולכות ויורדות. המכשיר החדש יכול לבדוק בו-זמנית את רצף כל 20,000 הגנים כדי לגלות מוטציות שכיחות וגם נדירות למגוון רחב של מחלות כולל סרטן.

לדברי ד”ר חגית בריס-פלדמן, מנהלת המכון הגנטי במרכז הרפואי איכילוב ת”א: “בניתוח המידע שמתקבל ניתן לאבחן מחלות גנטיות נדירות שאיתורן יאפשר רפואה מותאמת אישית מניעתית, טיפולית ומעקב מותאם, וגם יאפשר לגלות גורמי סיכון למחלות שכיחות כגון סכרת”.

לאחרונה הוכנסו הבדיקות הגנומיות לסל באינדיקציות ייחודיות וניתן לקבל הפניה לבדיקה גנטית לאחר בדיקת גנטיקאי רפואי באחד מהמכונים הגנטיים בארץ או ישירות במכון הגנטי באיכילוב.

הטיפול במרפאה ניתן כנגד טופס 17.

 לקביעת תור למרפאה ניתן לשלוח מייל gen-c@tlvmc.gov.il

לקבלת פרטים נוספים:

אבי שושן

דובר, המרכז רפואי תל אביב

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים