משפחה

תוצאות ביניים של מחקר ™GIOTAG: טיפול עם afatinib ולאחריו osimertinib משפר הישרדות ב-NSCLC עם מוטציות EGFR מסוג Del19 ו-T790M (הודעת BI)

סרטן ריאה

הודעת BI

מחקר GIOTAG,מחקר עולם אמיתי רטרוספקטיבי, תצפיתי ואינו סמוי, בחן את השפעת הטיפולעםGiotrif  (afatinib) ולאחריוosimertinibבחוליNSCLCעם מוטציה חיובית ב-EGFRומוטציה נרכשת מסוגT790M, מנגנון העמידות השכיח ביותר לדור הראשון והשני של מעכביEGFR

תוצאות ביניים של מחקרGIOTAG, שהוצגו השבוע, מראות כי התחלה של טיפול עםGiotrif  (afatinib) ולאחריוosimertinibהניב הישרדות כללית של כמעט 4 שנים (45.7 חודשים) בחולי סרטןNSCLCעם מוטציותEGFRמסוגDel19ו-T790M.

בחוליNSCLCעם מוטצייתEGFRT790Mנרכשת, שטופלו במסגרת קלינית של עולם אמיתי, חציון ההישרדות היה כמעט שלוש וחצי שנים (41.3 חודשים) ושיעור ההישרדות המעודכן בנקודת זמן של שנתיים עמד על 80%.

השרידות נראית בעיקר מבטיחה בחולים בעלי גידולים עםDel19חיובי במועד תחילת הטיפול עםafatinib. בחולים אלו, חציון ההישרדות עמד על 45.7 חודשים ושיעור השרידות בנקודת זמן של שנתיים עמד על 82%.

חציון עדכני למשך הזמן על הטיפול לרצף הטיפולי שלafatinibולאחריוosimertinibהיה 28.1 חודשים בכלל האוכלוסייה, ו-30.6 חודשים בחולים עם גידולים בעליDel19חיובי. חציון משך הזמן על הטיפול ב-osimertinibלאחר הטיפול ב-afatinibעמד על 15.6 חודשים ו-16.4 חודשים במוטצייתDel19.

להודעה המלאה

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים