הגדלת צריכת אגוזים עשויה לשפר אורגזמה וחשק מיני בגברים (Nutrients)

תוספת אגוזים לדיאטה הרגילה עשויה לשפר משמעותית תפקודי אורגזמה וחשק מיני בגברים צעירים ובריאים, כך עולה מתוצאות מחקר FERTINUTS, שפורסמו בכתב העת Nutrients.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אורחות חיים עשויים להשפיע על התפקוד המיני, לדוגמא, עישון, צריכת אלכוהול מופרזת, העדר פעילות גופנית, מצוקה פסיכולוגית ודיאטה לא-בריאה, עשויים כולם לפגוע ביכולת התפקוד המיני. במחקר הנוכחי הם ביקשו לבחון את ההשפעות של תוספת תערובת אגוזים על תפקוד מיני ותפקודי זקפה.

מדגם המחקר כלל 83 גברים בריאים בגילאי 18-35 שנים, אשר השלימו הערכה של תפקודי הזקפה במגרת מחקר FERTINUTS. המשתתפים חולקו לאחת משתי קבוצות: דיאטה מערבית טיפוסית עם העשרה של תערובת אגוזים (60 גרם/יום) (קבוצת התערבות, 43 משתתפים), או דיאטה מערבית טיפוסית ללא אגוזים (קבוצת ביקורת, 40 משתתפים).

בתחילת המחקר ובתום ההתערבות, המשתתפים השיבו ל-15 שאלות שנכללו בשאלון IIEF (International Index of Erectile Function) וכן נערכו מדידות להערכת רמות Nitric Oxide (NO) ו-E-Selectin, כסמנים פריפריים לתפקוד אנדותל כחלק מתפקודי הזקפה.

בהשוואה לקבוצת הביקורת, תוספת אגוזים לדיאטה מערבית לוותה בעליה משמעותית באורגזמה (p=0.037) ובחשק מיני (p=0.040). לא תועדו הבדלים משמעותיים בשינויים בין הקבוצות בריכוזי NO ו-E-Selectin.

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי תוספת אגוזים לדיאטה מערבית טיפוסית מלווה בשיפור חשק מיני ואורגזמה בגברים.

Nutrients. Published online June 19, 2019

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים