משפחה

תוצאות טיפול כימותרפי המבוסס על Decitabine בחולים עם אבחנה חדשה של לויקמיה מסוג AML (מתוך Hematology)

טיפול כימותרפי המבוסס על Decitabine עשוי לשמש כחלופה טיפולית הולמת לחולים עם אבחנה חדשה של AML (Acute Myeloid Leukemia) שאינם מתאימים לטיפול כימותרפי אינטנסיבי, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת Hematology.

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של Decitabine (דקוג’ן) בשילוב עם כטיפול כימותרפי במינון נמוך או מופחת בחולים עם אבחנה חדשה של AML, אשר אינם כשירים לקבל טיפול אינטנסיבי וכן לבחון את הסמנים הפרוגנוסטיים המוקדמים בחולים אלו.

החוקרים השלימו סקירה רטרוספקטיבית של חולים שקיבלו טיפול כימותרפי המבוסס על Decitabine ובחנו את שיעורי התגובה ושיעורי ההישרדות בטווח הארוך, תוך הערכת המאפיינים הקליניים של החולים. עוד נבחנה החשיבות הפרוגנוסטית של מחלה שארית מינימאלית שזוהתה באמצעות Flow Cytometry לאחר טיפול אינדוקציה. מדגם המחקר כלל 55 חולים עם אבחנה חדשה של AML.

שיעורי התגובה הכוללים עמדו על 80%, עם שיעורי תגובה מלאה של 63.64% ושיעורי תגובה חלקית של 16.36%.

רעילות המטולוגית בדרגה 4 הייתה נפוצה ושיעורי היארעות זיהומי עמדו על 83.64%, כאשר 18.18% מהחולים סבלו מזיהומים חמורים. לא תועדו אירועי דמם חמורים או אירועים לא-המטולוגיים בדרגה חמורה.

שיעורי התמותה על-רקע הטיפול עמדו על 3.64%. חציון ההישרדות הכולל ושיעורי ההישרדות ללא-מחלה עמדו על 17.0 חודשים ו-17.0 חודשים, בהתאמה. מניתוח רב-משתנים עלה כי גיל מתקדם (60 שנים ומעלה) ושארית מחלה מינימאלית בולטת יותר (1.34% ומעלה) לאחר טיפול אינדוקציה הינם סמנים פרוגנוסטיים שליליים בחולים שהשיגו הפוגה מלאה.

החוקרים מסכמים וכותבים כי בחולים עם אבחנה חדשה של AML, אשר אינם כשירים להשלים טיפול כימותרפי אינטנסיבי, מתן טיפול כימותרפי המבוסס על Decitabine מהווה חלופה הולמת.

Hematology. 2019 Dec;24(1):552-558

לידיעה ב-PubMed

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים