משפחה

הערכת תוצאות שני משטרי טיפול המבוסס על Carfilzomib כנגד מיאלומה נפוצה בחולים אסייאתים (Int J Hematol)

בחולים אסייאתים עם עדות להישנות ו/או עמידות מיאלומה נפוצה הודגם פרופיל סיכון-תועלת חיובי לשני משטרי טיפול המבוסס על Carfilzomib (קיפרוליס), הן במתן חד-שבועי והן במתן דו-שבועי, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת International Journal of Hematology.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Carfilzomib הינו מעכב פרוטיאוזום בלתי-הפיך, אשר משמש לטיפול במקרים של מיאלומה נפוצה חוזרת או עמידה לטיפול. כעת הם בחנו את היעילות והבטיחות של Carfilzomib בתתי-קבוצות של חולים אסייאתים שלקחו חלק במחקרי ENDEAVOR ו-A.R.R.O.W.

במחקר ENDEAVOR, החולים טופלו ב- Carfilzomib פעמיים בשבוע (56 מ”ג/מ”ר) עם Dexamethasone (56 חולים) או Bortezomib (ולקייד) עם Dexamethasone (57 חולים). במחקר A.R.R.O.W החולים טופלו ב- Carfilzomib פעם בשבוע (70 מ”ג/מ”ר, 30 חולים) או פעמיים בשבוע (27 מ”ג/מ”ר, 15 חולים) עם Dexamethasone.

חציון ההישרדות ללא-התקדמות בקרב חולים אסייאתים במחקר ENDEAVOR היה ארוך יותר עם משלב Carfilzomib ו-Dexamethasone, בהשוואה למשלב Bortezomib עם Dexamethasone (14.9 לעומת 8.8 חודשים, יחס סיכון של 0.599); שיעורי התגובה הכוללים עמדו על 80.4% לעומת 70.2%, בהתאמה וחציון ההישרדות הכוללת עמד על 47.6 לעומת 38.8 חודשים (יחס סיכון של 0.856).

חציון ההישרדות ללא-התקדמות בקרב חולים אסייאתים במחקר A.R.R.O.W היה ארוך יותר עם מתן חד-שבועי לעומת מתן דו-שבועי של Carfilzomib עם Dexamethasone (16.0 לעומת 8.4 חודשים, יחס סיכון של 0.628); שיעורי תגובה כוללים עמדו על 76.7% לעומת 53.3%.

שיעור האירועים החריגים בדרגה 3 ומעלה עמדו על 89.1% עם משלב Carfilzomib ו-Dexamethasone ועל 89.5% עם משלב Bortezomib עם Dexamethasone במחקר ENDEAVOR. במחקר A.R.R.O.W שיעורי אירועים אלו עמד על 76.6% עם טיפול חד-שבועי במשלב Carfilzomib ו-Dexamethasone ועל 73.3% עם טיפול דו-שבועי.

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאים אלו תומכים בפרופיל סיכון-תועלת של משטר טיפול חד-שבועי או דו-שבועי ב- Carfilzomib בחולים אסייאתים עם מיאלומה נפוצה חוזרת או עמידה לטיפול.

Int J Hematol. 2019 Aug 6

לידיעה ב-PubMed

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים