משפחה

רקיט בנזקיזר הציעה בונוס לבעלי בתי מרקחת בצורת נופש בחו”ל בגין עמידה ביעדי רכש תרופות ללא מרשם (דהמרקר)

דהמרקר חושף מסמך שהופץ ע”י רקיט בנקיזר לבעלי בתי מרקחת רבים המציע מבצע רכישות של תרופותיה אשר מציעה לבעלי בתי המרקחת שיעמדו ביעדי רכש טיסת נופש לוינה.

אמנם מדובר במנהג ישן נושן בשוק התרופות אך לפני כשנה התריעה ועדת הרווחה והעבודה של הכנסת על גילוי דומה ואף נזפה בסופרפארם על מתן תמרוץ לרוקחיה על עמידה ביעדי מכירות ללא מרשם.  הועדה אף הורתה למשרד הבריאות להכין תכנית למניעת התופעה והוגשה אף הצעת חוק שתאסור על תמרוץ רוקחים בגין השגת יעדי מכירות של תרופות.

משרד הבריאות אף פרסם חוזר האוסר על מתן תמרוץ לרוקחים בגין מכירות.

בהתייחסות למקרה, מצוטט יו”ר הסתדרות הרוקחים, דודו פאפו אשר רואה הבדל עקרוני בגישה לתמריצי מכירות בין בתי מרקחת פרטיים לרשתות כמו סופרפארם או קופות חולים :

יש הבדל בין גוף ציבורי כמו קופת חולים, לגוף כמו בית מרקחת פרטי. רשת פארם או קופת חולים מורידה הנחיה למאות העובדים השכירים שלה, שאין להם שיקול דעת אישי, ש’ידחפו’ את התרופות ללקוחות. בבתי המרקחת הפרטיים, אם יש קונספירציה ותיעדוף אז זה ביני לבין עצמי, ואני לא מוריד הנחיה לעובדים. זה דבר שאסור במגזר הציבורי אבל מותר בפרטי. הנחת העבודה לפיה אם אקבל מתנה אמכור את התרופה היא לאו דווקא נכונה“.

חברת רקיט בנקיזר הגיבה לכתבה בדהמרקר כך “החברה, בדומה ליתר חברות התרופות הפועלות בישראל, פועלת אך ורק על פי החוק והנורמה המקובלת בשוק הישראלי. זאת, בניגוד לפרשנות השגויה והמטעה שהכתבה מנסה להציג“.

לכתבה בדהמרקר

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים