משפחה

האם בינה מלאכותית עשויה להפחית את נטל העבודה המשרדית של רופאים? (מתוך אתר MedPage Today)

מטלות אדמיניסטרטיביות מהוות חלק גדול מחייהם המקצועיים של העוסקים ברפואה ומובילים להארכה משמעותית של המשמרות. התפתחות טכנולוגית ומחקר רב שנערך לבחינת אלגוריתמים חכמים כאמצעי לחסוך בעבודה הבירוקרטית. בעתיד, בינה מלאכותית עשויה לסייע בצמצום העבודה האדמיניסטרטיבית וכך לשחרר חלק גדול מהזמן היקר של הרופאים.

עדכון הרשומות הרפואיות, ניהול מידע, משימות שוטפות, קביעת ביקורי חולים כל אלו משימות שאינן מייצגות את החלק היצירתי של הטיפול הרפואי. מדובר במשימות מונוטוניות, חוזרות, אשר יכולות וצריכות להתבצע בעתיד ע”י מערכות בינה מלאכותית. הכותבים טוענים בתוקף כי מערכות רשומות רפואיות ממוחשבות אינן מתקרבות כלל ליכולת של בינה מלאכותית ובשלב זה, המקצוע הרפואי כולה חווה שינה פרדיגמה לכיוון בריאות דיגיטאלית.

ישנם גם פתרונות להביא לאופטימיזציה של הרפואה הרפואית הממוחשבת באמצעות בינה מלאכותית והמספר של פתרונות אלו צפוי לגדול בעתיד. לדוגמא, חברת אמאזון הודיעה לאחרונה על שירות מבוסס-ענן המתבסס על בינה מלאכותית לאיסוף וקידוד מידע מהרשומות הרפואיות.

בנוסף, חברה מסן-פרנסיסקו בשם Augmedix מתכננת להשתמש במידע ממשקפי גוגל לסייע במתן טיפול רפואי הממוקד יותר במטופל ולהפחית את כמות הניירת. היא מספקת שירות תיעוד מבוססי-טכנולוגיה לרופאים ומערכות בריאות, כך שרופאים אינם צריכים לבדוק את המחשב שלהם במהלך ביקור החולים אך הרשומות הרפואיות מיוצרות בזמן-אמת.

חברת Nuance Communications מציעה תוכנה בשם Dragon Medical One, אשר עשויה לסייע בתיעוד הניסיון הרפואי של החולים באמצעות עיבוד שפה טבעי. דבר זה צפוי להביא לעליה בכמות תיעוד המידע.

יתרה מזאת, עזרים קוליים עשויים לשחרר חלק גדול מהזמן שרופאים משקיעים באדמיניסטרציה. אמצעים אלו עשויים לסייע לרופאים לאסוף מידע במהלך האינטראקציות עם המטופלים ויש מכשירים אשר מתעדים את המדידות ישירות לרשומה הרפואית של המטופל, כך שהרופאים אינם צריכים להקליד בעצמם את המדידות.

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים