משפחה

זה מאבק על בריאות הציבור ולא מלחמה על כסף: האיגוד לכירורגיה פלסטית מברך את משרד הבריאות על החוזר המגביל הזרקות בוטוקס ע”י רופאי שיניים

הודעת האיגוד לכירורגיה פלסטית

האיגוד לכירורגיה פלסטית: “לאישה שזקוקה לפיסול אף או החלקת קמטי צוואר, יותר בריא, חוקי והגיוני לפנות לרופא מומחה שמכיר את האנטומיה של האף והצוואר ולא לרופא שיניים בקיא בעקירות וסתימות שעשה קורס מסחרי בן כמה שעות, על איך להזריק בוטוקס”.


האיגוד לכירורגיה פלסטית: “משרד הבריאות אמר את דברו>>>רופאי השיניים לא יוכלו לחרוג מגבולות מקצועו ולהזריק באזורים אנטומיים שלא קשורים לעבודתם כרופאי שיניים”


האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מברך את משרד הבריאות על פרסום חוזר חדש (ספטמבר 2019) של חטיבת הרפואה בראשות ד”ר ורד עזרא המגדיר מחדש ומחדד את הגבולות של מתן טיפולים אסתטיים על ידי רופאי שיניים באיזור הפה כחלק מעיסוקם בריפוי שיניים. באיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית הסבירו כי: “ההנחיות בחוזר החדש תואמות את עמדתנו וכוללות גם מענה לפניות רבות של האיגוד למשרד הבריאות בנושא חריגת רופאי השיניים מגבולות המקצוע. החוזר מבהיר כי מותר להם לבצע הזרקות רק כחלק מריפוי שיניים או רפואת הפה ואסור להם להזריק באיזורים אחרים. ההזרקות מותרות אם הדבר נעשה במסגרת עיסוק בריפוי שיניים ושמירה על בריאות הפה כמקובל במקצוע”. 


באיגוד הדגישו כי: “משרד הבריאות אמר את דברו>>>אל לרופא השיניים לחרוג מגבולות מקצועו ולהזריק באזורים אנטומיים שלא קשורים לעבודתו כרופא שיניים<<< הציבור צריך לדעת כי רופא שיניים המציע הזרקה ליישור הקמטים במצח, למילוי שקעים או מתיחת קמטים באיזור העיניים, לפיסול האף, להחלקת הקמטים בצוואר, לקרקפת, לבית השחי למניעת הזעה, או לישבן לצורך, חיטוב פועל בניגוד לחוק”. 


עוד הוסיפו באיגוד כי: “זה מאבק על בריאות הציבור ולא מלחמה על כסף. ההזרקות מהוות פחות מחמישית מעבודתנו, אנחנו לא מוטרדים מאובדן הכנסות, השוק בצמיחה אדירה. לאישה שזקוקה לפיסול אף או החלקת קמטי צוואר, יותר בריא, חוקי והגיוני לפנות לרופא מומחה שמכיר את האנטומיה של האף והצוואר ולא לרופא שיניים בקיא בעקירות וסתימות שעשה קורס מסחרי בן כמה שעות על איך להזריק בוטוקס.  אנו מברכים במיוחד את משרד הבריאות על שימת דגש על פקודת הרופאים בחוזר >>מי שאינו רופא מורשה לא יעסוק ברפואה ולא יתחזה כעוסק ברפואה <<<מכיוון שרופא שיניים לא רופא מורשה (אלא רופא שיניים מורשה). בנוסף אנו מקווים כי כוונת משרד הבריאות לאכוף על רופאי שיניים ורופאים אחרים חריגה מגבולות מקצועם, יביא את רופאי השיניים להציג את עצמם כרופאי שיניים ולא להסתיר את מקצועם כדי ליצור מצג שווא שהם מומחים לאסתטיקה הודות לקורס קצרצר”


לסיום מסרו באיגוד כי: “מאבק האיגוד נגד פייק-דוקטורס ימשיך במלא כוחו בכל האמצעים הקיימים במדינת חוק, בחשיפה בכלי התקשורת, בתלונות למשרד הבריאות, במכתבים מעורכי דין, בהגשת תלונות במשטרה. אנו קוראים לציבור, לשים לב ולבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף ולפנות לקו החם של האיגוד. לגוף האדם אין תחליף ועם חיי אדם לא משחקים. השיקול הבטיחותי חשוב יותר מהשיקול הכלכלי. הליכים אסתטיים ורפואיים, עושים אצל רופא מומחה אמיתי לכירורגיה פלסטית, בעל ניסיון ורישיון, כזה שגם יכול לטפל מידית בכל סיבוך. נקודה. גם ככה כל טיפול מסוג שהוא, כרוך בסיכון כלשהו, לכן תוספת סיכון בטיחותי, היא מיותרת וצריכה להטריד כל ישראלי”.

ובתוך כך נודע כי עשרות מומחים בינלאומיים מובילים, יגיעו לכנס השנתי של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, שיערך בחודש נובמבר 2019 בתל אביב. הכנס יעסוק במגוון תחומי הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית  וישולבו בו בין היתר, הרצאות של מומחים מובילים מהארץ, כיתת אמן Master Class)) עם מרצים מובילים מהעולם, סדנאות מעשיות למתמחים בכירורגיה פלסטית ופאנלים אינטראקטיביים בהשתתפות הקהל. בין המומחים יהיו גם פרופ’ מאוריציו נאבה, מאיטליה אחד הפלסטיקאים המפורסמים בעולם אשר נחשב חלוץ שחזור והסרת גידול בניתוח רצוף אחד וכן ופרופ’ פיליפ בלונדיל מבלגיה אחד המומחים המובילים בעולם למיקרוכירורגיה. יו?ר הכנס ד?ר אריאל טיסונה, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת במרכז הרפואי שיבא וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית הסביר כי: “התוכנית האקדמית של הכנס, תעסוק השנה בהתקדמות המחקר המדעי, הטיפול הקליני ובטכניקות שיחזור כירורגיות פורצות דרך. שמנו דגש מיוחד על דוברים בינלאומיים מובילים במטרה להחליף ידע, לדון בפריצות דרך ניתוחיות ובסוגיות מחקריות”. הכנס יערך בימים שני ושלישי בין התאריכים 25-26 בנובמבר 2019 במלון הילטון בתל אביב ויכלול גם תערוכה מקצועית של מכשור רפואי, בה ניתן יהיה לבחון מקרוב  טכנולוגיות חדשות בתחום הפלסטיקה והאסתטיקה, מכשירי לייזר וכן חומרי הזרקה חדשניים המיועדים להשטחה ומילוי קמטים. את ההפקה לכנס השנתי של האיגוד, מבצעת חברת זיפר תקשורת חווייתית ואת יחסי הציבור לכנס מוביל משרדה של נאוה עינבר דוברת האיגוד.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי או הליך אסתטי:  www.plasticsurgery.org.il

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים