משפחה

לאור העליה בהיקף איוד בקרב בני נוער ממשל טראמפ וה-FDA פועלים להורדה מהמדפים של סיגריות אלקטרוניות בטעמים (דהמרקר)

ממשל טראמפ ביחד עם ה-FDA הודיעו כי יפעלו להורדה מהמדפים סיגריות אלקטרוניות בטעמים, וזאת לנוכח העליה בשיעור בני הנוער המשתמשים בסיגריות אלקטרוניות, אשר הגיעה כבר ל-27.5% מבני הנוער (כ-5 מיליון בני נוער).

יש לציין שע”פ סקר חדש שנערך בארה”ב בין משתמשי סיגריות אלקטרוניות כשליש ציינו את הטעמים כגורם העיקרי לכך שהחלו לאייד סיגריות אלקטרוניות.  

סגן שר הבריאות ליצמן הודיע בתגובה שצעדים דומים יישקלו גם בישראל.  לאחרונה כפי שדיווחנו  פירסם גם האיגוד לרפואת ילדים קריאה לצעד דומה בישראל (איסור שיווק סיגריות אלקטרוניות בטעמים).

לדיווח בדהמרקר 

הערת המערכת: בדיון הסוער לגבי הלגיטימיות של סיגריות אלקטרוניות וטכנולוגיות חימום טבק כעזרים לגמילה מעישון נראה שיש קונצנזוס על כך שיש לעשות ככל האפשר כדי למנוע מבני נוער להשתמש בסיגריות אלקטרוניות, ואם אכן הסרת טעמים אטרקטיביים מהמדפים תסייע במניעה כזו אז נראה שיש אכן מקום לשקול צעד זה.

 עם זאת, יש לקחת בחשבון שרבים הצליחו להיגמל מעישון סיגריות בעירות בעזרת סיגריות אלקטרוניות ו/או טכנולוגיות חימום טבק, ויש יסוד סביר להניח שבכך הפחיתו את הסיכון  שלהם ושל סביבתם לתחלואה הקשורה לעישון. ולכן מלחמת חורמה בסיגריות האלקטרוניות כפי שנראה שמתחוללת כעת במקומות שונים בעולם וגם אצלנו, עלולה דווקא לפגוע במטרה החשובה מכל – הפחתת נזקי העישון.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים