משפחה

איגוד בריאות הציבור הבריטי מגיב לתכנית טרמפ לאסור הוספת טעמים לסיגריות אלקטרוניות: הטעמים מסייעים למעשנים לעבור לאיוד ולהפחית את הסיכון שלהם באופן ניכר

בתגובה לתוכניתו של נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, לאסור הוספת חומרי טעם וריח לסיגריות אלקטרוניות בשל החששות הנוגעים לשימוש ע”י בני נוער, מגיב איגוד הבריאות הבריטי ( PHE) וטוען כי הטעמים עוזרים למעשנים לעבור לשימוש בסיגריות אלקטרוניות משימוש בטבק מסוכן יותר.

ה-PHE נמצא תחת ביקורת קשה מצד גורמים באקדמיה בשל עמדתו בנושא סיגריות אלקטרוניות, בטענה שהמכון מתעלם במכוון מהראיות לפיהן אידוי גורם לנזק בריאותי.

מרטין דוקרל, ראש בקרת הטבק ב- PHE, אמר כי הוא מתכנן לפרסם סקירת ראיות מקיפה בנושא בטיחות הסיגריות האלקטרוניות בתחילת השנה הבאה.

בהצהרה לתקשורת הוא אמר: “טעמי סיגריה אלקטרונית הם יתרון חשוב שיש לאיוד על פני עישון וממלא תפקיד חשוב בעידוד המעשנים להיגמל מעישון. בחירה דומה של טעמים קיימת בארה”ב ובבריטניה ולמרות זאת אין לנו באנגליה את אותן רמות של שימוש ע”י בני נוער כפי שמדווח בארה”ב. השיעורים הנמוכים באופן משמעותי באנגליה קשורים לתקנות הפרסום המחמירות יותר, ואולי גם לריכוזים הנמוכים יותר של ניקוטין שאנו מאפשרים. איסור טעמים עלול לגרום לחזרה לעישון, מה שיוביל לעלייה בעישון גם בקרב בני נוער, שכן המבוגרים מהווים מודל לחיקוי בקרב צעירים, ןשאנו יודעים שזהו המניע העיקרי של צעירים להתחיל לעשן.”

פרופסור ג’ון ניוטון, מנהל טיפוח הבריאות ב- PHE, אמר: “ב- PHE תמיד היה ברור שהאיוד אינו חסר סיכונים. אם אתה לא מעשן, אל תאייד. אבל אם אתה מעשן, אין מצב שעדיף לבריאותך להמשיך לעשן ולא לעבור לחלוטין לאיוד. ככל שתקדימו להפסיק לעשן לגמרי ייטב. “

נתונים שפרסמה PHE בפברואר מראים שמספר הילדים והצעירים המנסים לאיד עולה.

בעוד שהשימוש הכולל בסיגריות אלקטרוניות בקרב צעירים נותר נמוך, המספר שניסה איוד אי פעם כמעט הוכפל בארבע שנים.

הדו”ח, בראשות חוקרים ממכללת קינגס קולג ‘בלונדון, בדק סקרים הנוגעים לשימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב צעירים, כאשר האחרון שבהם היה סקר YouGov של Action on Smoking and Health בקרב יותר מ -2,000 ילדים בגילאי 11 עד 18 בשנת 2018.

הסקר הראה כי 11.7% מבני 11 עד 18 בשנת 2018 ניסו סיגריות אלקטרוניות פעם או פעמיים בשלב כלשהו, ​​כמעט כפול מ 6.5% בשנת 2014.

המודעות לאיוד עלתה גם היא, והשיעור של אלה שאמרו כי מעולם לא ניסו סיגריות אלקטרוניות ירד מ 91.5% בשנת 2014 ל 83.4% בשנת 2018.

כ -3.4% מהנשאלים שנערכו בשנת 2018 דיווחו על שימוש בסיגריות אלקטרוניות כרגע – יותר מכפול מה 1.6% ב -2014.

בשנת 2018 1.8% דיווחו כי השתמשו בהם לפחות פעם בחודש אך לא שבועית, ו- 1.7% נוספים דיווחו כי השתמשו בהם לפחות פעם בשבוע.

מהדו”ח עולה כי המודעות לסיגריות אלקטרוניות, ניסויים ושימוש בהם הייתה גבוהה יותר.

כ -96.3% מהילדים בגיל 11 מעולם לא השתמשו בסיגריה אלקטרונית או לא היו מודעים לקיומה, לעומת 68.4% מבני הנוער בני 18.

כששאלו ילדים שניסו סיגריה אלקטרונית מדוע עשו זאת, 57.2% אמרו שהם רוצים פשוט לנסות זאת ואילו 16.1% אמרו שהם אוהבים את הטעמים.

השיעור שניסה לאייד לפני עישון סיגריית טבק עלה מ 8% בשנת 2014 ל 21% בשנת 2018.

טראמפ, שבנו הצעיר ברון הוא בן 13, אמר שהאיוד הפך לבעיה חמורה כל כך שהוא רוצה שההורים יהיו מודעים לה יותר.

מנהל המזון והתרופות (FDA) יפתח כעת הנחיות להסרה מהשוק של כל טעמי הסיגריה האלקטרונית למעט טבק.

ההערות (ציוצים בטוויטר) הפומביות הראשונות של טראמפ על איוד מתרחשות כאשר רשויות הבריאות בארה”ב חוקרות מאות מקרים של מחלות נשימה שדווחו אצל אנשים שהשתמשו בסיגריות אלקטרוניות ובמכשירי איוד אחרים.

כידוע, עד כה לא זוהה שום מכשיר, מרכיב או תוסף בודד כגורם בלעדי לתחלואה, אך במקרים רבים נראה כי הייתה מעורבות של איוד מריחואנה. בינתיים, ה-CDC ממליץ להימנע מאיוד כלשהו.

בינתיים גם גוברים הקולות מצד הורים, מורים ומומחי בריאות לאיסור שימוש בטעמים, שכן לדעתם, הם האשמים באופן מכריע לכך שבני נוער קטינים אמריקאים משתמשים בסיגריות אלקטרוניות.

חבר הנהלת התאחדות תעשייה מוצרי האיוד באנגליה, דן מרנט, אמר בתגובה: “חבל שנשיא ארה”ב מתבסס על מידע מוטעה. החלטה זו המבוססת על מידע מוטעה תגרום להרתעה של מעשנים לעבור לחלופה הרבה פחות מזיקה. בבריטניה אנו גאים להיות דוגמא לענף שכבר עזר למיליוני אנשים ברחבי העולם להפסיק לעשן. אנו נמשיך לעבוד עם קהילת הבריאות הציבורית בבריטניה כדי להפיץ את העובדות המדעיות על אידוי, אשר איגוד בריאות הציבור באנגליה ממשיך להצהיר שהוא 95% פחות מזיק מעישון, ושזו הדרך היעילה ביותר לשבעה מיליון המעשנים בבריטניה להפסיק. . “

לכתבה ב-sautehend standard

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים