משפחה

פאנל מומחים מזהיר מפני מגיפות העלולות להוביל למותם של מיליוני אנשים בעולם (מתוך פאנל ה-GPMB)

פאנל מומחים בינלאומי (Global Preparedness Monitoring Board) פרסם אזהרה לפיה העולם ניצב בפני איום גדל של מגיפות העלולות להוביל למותם של מיליונים ולפגוע קשות בכלכלה העולמית, לצד קריאה לממשלות לפעול בכדי להתכונן לכך ולהפחית את הסיכון.

לדברי המומחים, האיום מפני התפשטות מגיפה ברחבי העולם הוא אמיתי וממשי. פתוגן העובר במהירות עשוי להביא למותם של עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם, לפגוע בכלכלה וביציבות האזורית.

בעוד שחלק מהממשלות והסוכנויות הבינלאומיות נוקטות צעדים בכדי להתכונן להתפרצויות מחלות מג’וריות מאז התפרצות האבולה בשנים 2014-2016 במערב אפריקה, מאמצים אלו אינם מספקים.

במאמר מצטטים הכותבים את מגיפת השפעת הספרדית משנת 1918, אשר הובילה למותם של כ-50 מיליון אנשים ברחבי העולם. עם המספר הרב של אנשים החוצים את העולם במטוסים בכל יום, התפרצות דומה של פתוגן הנישא באוויר עלולה להוביל להפצה גלובאלית בתוך פחות מ-36 שעות ולהביא למותם של 50-80 מיליון אנשים, עם מחיקת כ-5% מהכלכלה העולמית.

במקרה של מגיפה, מערכות בריאות ארציות רבות, בפרט במדינות עניות, צפויות לקרוס. עוני ושבריריות מחמירים התפרצויות של מחלות זיהומיות ועשויים ליצור את התנאים להתפתחות מגיפה.

המומחים קוראים לממשלות ללמוד מהניסיון של התפרצויות קודמות ולתקן את הנדרש. מוקדם יותר השנה פורסמה אזהרה מטעם ארגון הבריאות העולמי כי מגיפה נוספת של שפעת, אשר נובעת מנגיפים הנישאים באוויר, אינה ניתנת למניעה וכי על העולם להיות מוכן לזאת.

מתוך פאנל ה-GPMB

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים