משפחה

חידושים ועדכונים בטיפול בתחלואת סרטן, בכנס אונקולוגיה מרחבי שהתקיים בסורוקה.

בכנס מקצועי בנושא אונקולוגיה שנערך במרכז הרפואי  סורוקה, לקחו חלק סגל רפואי של כללית מחוז ושל המרכז הרפואי סורוקה,
שהעמיקו את שיתוף הפעולה לקידום הרצף הטיפולי לחולים אונקולוגים.

מדי שנה מצטרפים למעגל התחלואה של מחלת הסרטן כ- 30 אלף ישראלים. כיום חיים בישראל למעלה מ 314 אלף חולים ומחלימים מסרטן, ומדי יום מתגלים 82 חולים חדשים.
 הצוותים במרכז לגסי הריטג’ לאונקולוגיה בסורוקה ובכללית מחוז דרום שמים להם למטרה להפחית את התמותה מתחלואת הסרטן בנגב.

בכנס מקצועי בנושא אונקולוגיה, שהתקיים בשבוע שעבר בסורוקה, השתתפו אנשי צוות של כללית מחוז דרום וסורוקה, במעמד: ד”ר שלומי קודש – מנהל המרכז הרפואי סורוקה, חדווה אמונה- מנהלת מחוז דרום, ד”ר יפה אשור, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, רופאים וצוותים מטפלים בסורוקה ובמחוז דרום.

את הכנס יזם פרופ’ יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג’ לאונקולוגיה והמחלקה לכירורגיה א’ בסורוקה. רופאים בכירים ממרכז לגסי ביניהם: ד”ר איתי לוי, מנהל המערך ההמטולוגי וד”ר קרן רובינוב, סגנית מנהל המערך האונקולוגי, סקרו את החידושים ומגמות עתידיות בתחום. התקיים פנל מומחים בנושא אונקולוגיה, המטולוגיה והכירורגיה האונקולוגית. כמו כן התקיים סיור במרכז לגסי הריטג’ לאונקולוגיה החדש, מרכז הסרטן המתקדם בארץ.
בכנס  הוצגו גם היעדים האסטרטגים המשותפים לבית החולים ולמחוז דרום: הובלה באיכות רפואית ובשירות למטופלים, העצמת המשאב האנושי וחוויית המטפל ושיפור מתמיד בחדשנות ובתפעול.
 
ד”ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: ” למרכז הרפואי סורוקה חשיבות רבה במערכת הבריאות בישראל בכלל ובנגב ושורשיו נטועים עמוק בקהילת הנגב. הכנס שהתקיים  היה הזדמנות מצוינת לראות כיצד יחד אנו מגייסים כוחות  לשיפור של איכות הטיפול, השירות וחוויית המטופל בעבור מטופלי הנגב כולם. אין ספק של עבודה משולבת באונקולוגיה והמטולוגיה יש יכולת להביא לתוצאות טובות יותר בעבור המטופלים בהבנה משותפת, בשותפות בעשייה הרפואית”.

פרופ’ יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג’ לאונקולוגיה והמחלקה לכירורגיה א’ בסורוקה : “המטרה שעומדת לנגד עינינו היא הפחתת התמותה מסרטן בנגב. מטרתו של כנס חשוב זה הייתה להעמיק את הידע של הצוותים רפואיים בכללית מחוז דרום ובבית החולים בנושא אונקולוגיה ולהעמיק את שיתוף הפעולה של הצוותים המטפלים במרפאות ובסורוקה בדגש על חווית המטופל ובני משפחתו ברצף הטיפולי”.

פרופ’ אביטל הוסיף: “בכנס המשותף הושם דגש על המשכיות הטיפול. אנו מייחסים חשיבות רבה לשיתוף הפעולה של צוותי בית החולים עם הצוותים המטפלים במחוז, כשלנגד עינינו עומדים המטופל ובני משפחתו והצוות המטפל שצריך לקבל גם הוא מענה לצרכיו”.

חדווה  אמונה, מנהלת מחוז דרום בכללית: “אני מברכת את הנהלת בית החולים על הכנס החשוב. לחולים אונקולוגים, מעבר להתמודדות עם המחלה, יש עוד משימות בירוקרטיות ובעבר נאלצו  להתמודד גם  עם יציאה מהסביבה הגיאוגרפית ומהאזור המוכר להם. מהיום שמרכז לגסי לאונקולוגיה נפתח בסורוקה, נפתרו קשיים רבים למטופלים”.

לפרטים נוספים:
ענבר גוטר, דוברת; 
יסמין עמוס, ע’ דוברת;
שרון אדרי, ע’ דוברת;

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים