משפחה

תכנית התמיכה האירופית למחקר וחדשנות הורייזון 2020 SME מביעה אמון במכשיר ההגנה מפני תסחיפים ®CAPTIS של חברת פילטרלקס.

פילטרלקס נבחרה לשלב השני של התכנית  ותקבל מענק בסך 2.1 מיליון אירו אשר יתמוך במחקרים הקליניים של CAPTIS®

פילטרלקס מדיקל, יקנעם, ישראל,  בוגרת חממת אלון מדטק ונצ’ורס, אשר פיתחה מכשיר חדשני ופורץ דרך להגנה מצילת חיים מפני תסחיפים (אמבוליות) בעת ביצוע הליכי צנתור מבוססי קטטר, זכתה במענק  של התכנית האירופית הורייזון 2020 SME  בסכום של  2.1 מיליון אירו.

תכנית הורייזון 2020  SMEתומכת במימוש טכנולוגיות של החברות הנבחרות והבאתן לכדי מסחור. התוכנית מעניקה תמיכה כספית לחברות המפגינות חידוש טכנולוגי, שלהן תוכנית עסקית איתנה ובעלות פוטנציאל רב לרווחיות ולצמיחה. פילטרלקס  אשר מפתחת את ה- CAPTIS®, אביזר ייחודי להגנה על כל אברי הגוף מפני תסחיפים אשר עלולים לגרום לשבץ ולסיבוכים אחרים במהלך פרוצדורות קרדיולוגיות צינתוריות  כמו החלפת מסתם אאורטלי.
המענק הוענק לחברה במסגרת השלב השני של התכנית היוקרתית  SME של הורייזון 2020, המיועדת לחברות קטנות ובינוניות ומתמקדת בחידושים פורצי דרך בעלי פוטנציאל להשפיע באופן עמוק על כלכלת האיחוד האירופי ועל שירותי הבריאות העולמיים. תהליך בחירת החברות הינו תחרותי ביותר ורק ההצעות המשכנעות והמצטיינות ביותר (3.6%) נבחרות על ידי פאנלים רב-לאומיים של מומחי טכנולוגיה, עסקים ומימון (תכנית  SME EU, 2018).  מענק זה יתמוך בניסויים קליניים שתבצע פילטרלקס באביזר CAPTIS®, יחד עם השקעות בסך 3 מיליון דולר מסבב הגיוס האחרון שביצעה החברה.

פילטרלקס החלה את דרכה ביוני 2016 בחממת אלון מדטק ונצ’ורס בבעלותו של ד”ר שמעון אקהויז, יזם טכנולוגי פורץ דרך ומשקיע מוביל של חברות רבות בתחום הציוד הרפואי. מאז אוגוסט 2018 פועלת החברה הממוקמת ביוקנעם באופן עצמאי.
במהלך פרוצדורות צנתוריות מבניות בצדו השמאלי של הלב כגון TAVI, משתחררים חלקיקים (אמבוליות) לזרם הדם. נדידת חלקיקים למוח עלולה לגרום לקשת של ליקויים נוירולוגיים, החל מפגיעה קוגניטיבית ועד לשבץ מוחי. תסחיפים שנודדים לאיברים דיסטליים (מרוחקים) עלולים לגרום לפגיעה חריפה באיברים  פנימיים כמו כליות, גפיים וכתוצאה מכך לאיסכמיה (חסימת כלי דם) אשר מונעת מעבר דם וחמצן לרקמות ועלולה לגרום לנמק ואף למות החולה.
אביזר ®CAPTIS הוא פיתוח פורץ דרך המעניק הגנה מפני תסחיפים לכל איברי הגוף בעת ביצוע ההליך הרפואי. ההתקן מושתל בקלות ובאופן אינטואיטיבי בגוף החולה לפני ביצוע ההליך הרפואי וממוקם בבטחה באבי העורקים, תוך הגנה על דפנותיו. ההתקן ממוקם באופן שאינו מפריע לרצף הטיפולי ותוך סיוע לביצוע הליך TAVI חלק. התכנון הייחודי של ההתקן מספק הגנה לכל איברי הגוף ומונע כניסת תסחיפים לעורקים באמצעות הסטת החלקיקים למורד זרם הדם, לכידתם והסרתם מגוף המטופל.
סיגל אלי, מנכ”לית פילטרלקס, אמרה בתגובה להישג: “הצבעת האמון מצד תכנית המחקר והחדשנות של האיחוד האירופי היא כבוד גדול עבורנו. המענק יסייע לנו להוציא לפועל את תוכנית הניסויים הקליניים שלנו ולחזק את שיתוף הפעולה עם אנשי מפתח בזירה הקלינית  ועם שותפים בתעשייה”.

אודות חממת אלון מדטק ונצ’ורס:
חממת אלון מדטק ונצ’ורס שהחלה לפעול בראשית שנת 2014, מוגדרת כחממת פריפריה, המשקיעה בחברות בתחום המכשור הרפואי. החממה הוקמה על יד ד”ר שמעון אקהויז, אחד מן היזמים הסדרתיים הבולטים בישראל בתחום המכשור הרפואי והרפואה האסתטית. 
חממת אלון מדטק נתמכת על ידי רשות החדשנות הישראלית (IIA). אלון מדטק משקיעה ומשתפת פעולה עם יזמים כדי להפוך רעיונות חדשניים לחברות מצליחות עם טכנולוגיות חדשות ופתרונות פורצי דרך המשפרים באופן משמעותי את איכות החיים של בני האדם ברחבי העולם.

פורטפוליו החברות של אלון-מדטק כולל 15 חברות בתחום הקרדיו וסקולריים, רפואה אסתטית, כירורגיה זעיר פולשנית, בריאות דיגיטלית ורפואה מותאמת אישית, אבחון וניטור בבתי החולים.

אודות פילטרלקס
פילטרלקס מדיקל בע”מ הינה חברת סטארט-אפ המפתחת מכשירים רפואיים בתחום הלב וכלי הדם. פילטרלקס מפתחת מכשיר פורץ דרך להגנה מפני תסחיפי אמבולי (EPD) להפחתת הסיכון לשבץ וסיבוכים אחרים במהלך פרוצדורות רפואיות מבוססות צנתרים בלב השמאלי. הרעיון העומד מאחורי פיתוח המכשיר והמבנה הייחודי שלו נולדו מתוך הבנה וידע עמוק של הצורך הרפואי ומגבלות המוצרים הקיימים כיום. למייסדי החברה ידע קליני רחב וניסיון רב בפיתוח, מסחור ושיווק של מכשירים רפואיים. חזון החברה הוא להיות מובילה בשדה מכשירי ההגנה מפני תסחיפים במהלך ביצוע פרוצדורות טיפוליות בלב השמאלי על ידי הפחתת הסיכון לסיבוכים איסכמיים ושיפור התוצאה לטווח הארוך. משימת החברה היא לפתח ולשווק את הדור הבא של מכשיר ההגנה מפני תסחיפים, אשר יספק הגנה לרשת העורקים במהלך פעולות מבוססות צנתר בלב השמאלי. למידע נוסף בקרו באתר החברה www.filterlex.com

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים