משפחה

נשים הרות עם COVID-19 בסיכון מוגבר ללידה מוקדמת (The Lancet Regional Health – Americas)

בנשים עם אבחנה של COVID-19 בזמן היריון, בפרט אלו הסובלות ממחלות רקע אחרות, סיכון מוגבר ללידה בשבוע מוקדם, כך עולה מתוצאות מחקר חדש, שפורסמו בכתב העת The Lancet Regional Health Americas.

מדובר במחקר הראשון מסוגו שהיה גדול דיו להערכת הסיכונים ל-COVID-19 לפי תתי-סוגים שונים של לידה מוקדמת, כמו גם בחינת התוצאות לפי גזע, מוצא אתני וביטוח רפואי.

במסגרת המחקר בחנו החוקרים נתונים אודות 204,157 לידות-חי בקליפורניה בתקופה שבין יולי 2020 ועד ינואר 2021. מבין האימהות, 8,957 אובחנו כחולות בקורונה במהלך ההיריון.

החוקרים בחנו את הלידות שהסתיימו בלידה מוקדמת מאוד (לפני שבוע 32), לידה מוקדמת (לפני שבוע 37), לידה בשבוע מוקדם במועד (בין שבועות 37-38), או לידה במועד (שבועות 39-44).

מהנתונים עולה כי אבחנה של COVID-19 נקשרה עם סיכון מוגבר ללידה מוקדמת מאוד (סיכון יחסי מתוקן של 1.6 רווח בר-סמך 95% של 1.4-1.9), לידה מוקדמת (סיכון יחסי מתוקן של 1.4, רווח בר-סמך 95% של 1.3-1.4) ולידה מוקדמת במועד (סיכון יחסי מתוקן של 1.1, רווח בר-סמך 95% של 1.1-1.2). הסיכון הכולל נותר על-כנו ללא תלות במוצא/גזע או בביטוח הרפואי. עם זאת, בנשים עם אבחנה של COVID-19 והיסטוריה של יתר לחץ דם, סוכרת, או השמנה, תועדה עליה של 100% בסיכון ללידה מוקדמת ועליה של 160% בסיכון ללידה מוקדמת מאוד, בהשוואה לנשים ללא אבחנה של COVID-19 או מחלות רקע.

עם העליה בהיקף מקרי ההדבקה בזן דלתא, חשוב לתת את הדעת לנשים הרות כקבוצה לה יש לתת עדיפות בטיפול, כולל הפחתת החשיפה והגברת הזמינות לטיפול רפואי. ממצאי המחקר מדגישים עוד את חשיבות מתן חיסונים לנשים הרות והחוקרים ממליצים כי אנשי צוות רפואי ונשים הרות יקיימו דיון אודות חיסונים כנגד נגיף הקורונה.

נשים הרות עשויות לחשוש מפני החיסונים וההשפעה על מצבו הבריאותי של התינוק, לכן חשוב לקיים דו-שיח פתוח בנושא זה, לשתף במידע אודות הבטיחות ולהסביר את הסיכונים האפשריים של הדבקה בנגיף במהלך ההיריון.

The Lancet Regional Health Americas 2021

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים