משפחה

טיפול בקיטרודה מאריך הישרדות ללא-מחלה בחולים לאחר הסרת NSCLC בשלב מוקדם (מתוך כנס ה-ESMO)

טיפול אדג’וונטי ב-Pembrolizumab (קיטרודה) הוביל להארכה משמעותית של משך הישרדות ללא-מחלה בקרב חולים לאחר כריתה מלאה של גידול ריאתי מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) בשלב IB עד שלב III, זאת ללא תלות בביטוי PD-L1, כך עולה מנתונים שהוצגו במהלך כנס ה-ESMO (European Society for Medical Oncology).

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי קיטרודה הפכה חלק מהטיפול הסטנדרטי בחולים עם NSCLC בשלב מתקדם. מחקר KEYNOTE-091 בחן את השימוש בתרופה אל מול פלסבו בחולים לאחר ניתוח להסרה מלאה של גידול בשלב IB (4 ס”מ ומעלה) עד שלב IIIA, כאשר לאחר מכן ניתן טיפול כימותרפי במקרים המתאימים.

מדגם המחקר כלל 1,177 חולים אשר חולקו באקראי לקבלת טיפול בקיטרודה במינון 200 מ”ג (590 חולים) או פלסבו (587 חולים), אשר ניתנו דרך הוריד אחת לשלושה שבועות, למשך עד 18 מנות. קבוצות הטיפול היו דומות במאפייני הבסיס, כולל מספר החולים עם מדד TPS (Tumor Proportion Score) של 50% ומעלה.

שיעורי הישרדות ללא-מחלה בכלל האוכלוסייה ובקרב חולים עם מדד PD-L1 TPS של 50% ומעלה שימשו כתוצאי הסיום העיקריים. תוצאי סיום משניים כללו את שיעורי המחלה ללא-הישרדות בחולים עם מדד PD-L1 TPS של 1% ומעלה, הישרדות כוללת ובטיחות.

מהנתונים עולה כי בקרב מטופלים בקיטרודה תועדה ירידה מובהקת סטטיסטית של 24% בסיכון להישנות מחלה או תמותה, בהשוואה לחולים בזרוע הפלסבו (חציון של 53.6 חודשים לעומת 42 חודשים; יחס סיכון של 0.76, רווח בר-סמך 95% של 0.63-0.91).

החוקרים מדווחים על שיפור במשך הישרדות ללא מחלה עם קיטרודה לעומת פלסבו בקרב חולים עם מדד PD-L1 TPS של 50% ומעלה; עם זאת, התוצאות לא היו מובהקות סטטיסטית. עוד עלתה מגמה חיובית בהערכת ההישרדות הכוללת ללא תלות בביטוי PD-L1, אם כי תועדו רק 209 אירועים וההבדל לא היה מובהק סטטיסטית.

בקבוצת המטופלים בקיטרודה תועדו שיעורים גבוהים יותר של אירועים חריגים בדרגה 3 ומעלה (34.1% לעומת 25.8%), אירועים חריגים שהובילו להפסקת הטיפול (19.8% לעומת 5.9%) ומקרי תמותה על-רקע הטיפול (0.7% לעומת 0%) בהשוואה לזרוע הפלסבו.

החוקרים מקווים כי הטיפול התרופתי יאושר להתוויה זו ויוביל לשיפור שיעורי ההחלמה לאחר התערבות ניתוחית בחולים עם סרטן בשלב מוקדם מסוג NSCLC.

מתוך כנס ה-ESMO

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים