משפחה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את FoundationOne CDx ככלי להנחיית טיפול בתת-קבוצה של חולים עם NSCLC (מתוך הודעת ה-FDA)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) אישר את FoundationOne CDx ככלי להנחיית טיפול בתת-קבוצה של חולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer).

האישור תקף לשימוש בכלי FoundationOne CDx לזיהוי חולים עם גידול מסוג NSCLC בהם תועדו בגידול מוטאציות EGFR: EGFR exon 19 deletions או EGFR exon 21 L858R alterations והם מועמדים מתאימים לטיפול במעכב טירוזין קינאז כנגד EGFR שאושר ע”י מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

המומחים מסבירים כי מוטאציות EGFR מהוות את השינויים האונקוגניים השניים בשכיחותם בגידולי NSCLC. מחיקות באקסון 19 והחלפות באקסון 21 מהווים כ-85% מהמוטאציות הללו.

תהליכי קבלת החלטות לטיפול בממאירויות הופכים מורכבים יותר ויותר ככל שלמדים עוד על המוטאציות המובילות להתפתחות וגדילה של גידולים ממאירים ועם פיתוח טיפולים חדשים כנגד שינויים אלו. המומחים מאמינים כי זמינות כלי אבחנתי נלווה המאושר ע”י מנהל המזון והתרופות האמריקאי הינו צעד קריטי נוסף לקראת הקלה על תהליכי קבלת החלטות של אונקולוגים והמטופלים.

מתוך הודעת ה-FDA

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים