משפחה

תוצאות חיוביות לטיפול פומי חדש כנגד מחלת פרקינסון (מתוך Sage Therapeutics)

חברת Sage Therapeutics הודיעה על תוצאות חיוביות במחקר בשלב 2 להערכת טיפול פומי של החברה אשר לווה בשיפור בתפקוד, זיכרון ולמידה בחולים עם ליקוי קוגניטיבי קל משנית למחלת פרקינסון.

התכשיר הניסיוני, SAGE-718, טיפול ראשון מסוגו הפועל כמודולטור אלסטורי של קולטן NMDA, נבחן במחקר PARADIGM, מחקר בתווית-פתוחה בשלב 2, לטיפול בחסרים קוגניטיביים במגוון הפרעות נוירולוגיות.

שיפור התפקוד הקוגניטיבי הינו אחד הפערים המשמעותיים ביותר בתחום הטיפול במחלת פרקינסון, כאשר על-פי ההערכות, כמחצית מהחולים עם מחלת פרקינסון סובלים משינויים קוגניטיביים, כולל ליקוי קוגניטיבי קל, העשויים להוביל לאובדן עצמאות החולים.

מדגם המחקר כלל 11 חולים בגילאי 50 עד 75 שנים עם אבחנה של מחלת פרקינסון אידיופטית וליקוי קוגניטיבי קל על-פי קריטריוני Movement Disorder Society לשנת 2015. המשתתפים קיבלו טיפול יומי ב-SAGE-718 במינון 3 מ”ג והשלימו מגוון מבחנים להערכת התפקוד הקוגניטיבי, כולל מבחן Digital Symbol Substitution Test, זיכרון עבודה מרחבי, מבחן 2-Back Test ומבחן Multitasking Test.

לאחר 14 ימי טיפול תועדו תוצאות חיוביות בקרב המטופלים בתכשיר הניסיוני, עם השפעות חיוביות ומגמות שיפור לאחר 28 ימים. לא תועדו אירועים חריגים חמורים בקרב המשתתפים במחקר והטיפול התרופתי ב-SAGE-718 נסבלו היטב באופן כללי.

מחברת התרופות נמסר כי נתונים מוקדמים אלו מעוררים תקווה מאחר ותומכים בפוטנציאל של SAGE-718 לטיפול בליקוי קוגניטיבי קל בחולים עם מחלת פרקינסון והם מצפים להמשיך ולבחון את הטיפול התרופתי במחקרים נוספים, מבוקרי-פלסבו, בחולים עם מחלת פרקינסון והפרעות נוירולוגיות אחרות.

מתוך Sage Therapeutics

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים