משפחה

מחברי דו”ח אמ”ן מעריכים כי תחול עלייה משמעותית במספר המאושפזים והחולים הקשים בקורונה בהמשך

מחברי דו”ח אמ”ן מעריכים כי תחול עלייה משמעותית במספר המאושפזים והחולים הקשים בקורונה בימים הקרובים.

להלן הדגשים המרכזיים של מחברי הדו”ח: 


  • עלייה חדה במספר המאומתים: נגיף הקורונה מתפשט מחדש בישראל ומקדם ההדבקה עומד על 1.4 .מספר המאומתים החדשים, בממוצע שבועי, מתקרב לכ-10,000( פי שניים לערך מהשבוע שעבר).

  • בשלב זה נראה כי שלושת הגורמים המרכזיים התורמים לכך, בדומה למדינות אחרות בעולם, הנם הפיכתו של וריאנט 2.BA( המדבק יותר מאומיקרון)  לדומיננטי בישראל, דעיכת ההגנה החיסונית מהידבקות וכן הסרה הדרגתית של מגבלות התקהלות ופיחות משמעותי בזהירות ובהקפדה בציבור (ריחוק, מסיכות), לצד קיומם של אירועים המוניים.

  • בתוך כך מורגשת גם השפעת אירועי חג הפורים. במגזר הכללי ניכרת עלייה במאומתים, בנבדקים מוסדית וכן בשיעור הבדיקות החיוביות. העלייה בשיעור הבדיקות החיוביות בולטת בפרט במגזר החרדי (גם אם היקף הבדיקות במגזר מצומצם יחסית).

  • במגזר הערבי, שלא חגג את חג הפורים, העלייה בהדבקה מתונה יותר.

  • בשלב זה, מזוהה מגמת עלייה קלה במספר המאושפזים. מוערך כי העלייה המשמעותית בקרב החולים והמאושפזים תתפתח בהמשך, בשיהוי מסוים ביחס להדבקה.

  • מזכירים כבר עתה את הצורך בערנות מיוחדת לקראת חגיגות הפסח, הפסחא והרמדאן, בעוד שלושה שבועות.

הערת המערכת:  לאור העלייה בהסתברות לגל נוסף נראה שזה הזמן והמקום להפקת לקחים,בעיקר בכל הנוגע לעידוד וחיזוק התחסנות חוזרת ובכלל עם דגש על קבוצות הסיכון, והרחבת הטיפול התרופתי במאומתים בסיכון.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים