משפחה

טיפול ב-Roflumilast יעיל בהקלה על גרד משנית לסבוראיק דרמטיטיס (מתוך כנס ה-AAD)

טיפול ב- Roflumilast נמצא יעיל בשיפור גרד ואיכות החיים בחולים עם סבוראיק דרמטיטיס (Seborrheic Dermatitis), כך עולה מנתונים חדשים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי סבוראיק דרמטיטיס הינה תופעה נפוצה באזורים רבים ברחבי העולם ואין תרופות מאושרות לטיפול במקרים אלו. כעת, הם השלימו מחקר בשלב 2, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, שכלל 226 מבוגרים עם סבוראיק דרמטיטיס, אשר חולקו באקראי לטיפול ב- Roflumilast בריכוז 0.3% (154 חולים) או טיפול דמה (72 חולים) למשך 8 שבועות.

מהנתונים עולה כי שיעורי ההצלחה של הטיפול, אשר הוגדרו כמדד IGA (Investigator Global Assessment) של 0 או 1 (נקי או כמעט-נקי), ביחד עם שיפור של לפחות שתי דרגות, עמדו על 73.8% מהחולים בזרוע ההתערבות לאחר שמונה שבועות, בהשוואה ל-40.9% מהחולים בזרוע הביקורת.

בנוסף, שיפור של לפחות ארבע נקודות במדדי Worst Itch Numeric Rating Scale תועד ב-64.4% מהחולים בזרוע הטיפול ב- Roflumilast, בהשוואה ל-34% מהחולים בזרוע הדמה. בנוסף, מדדי Dermatology Life Quality Index השתפרו ב-3.1 נקודות בזרוע ההתערבות וב-2.4 נקודות בזרוע הביקורת.

בחולים בקבוצת הטיפול ב- Roflumilast תועדה השפעה מהירה, כאשר שינויים משמעותיים תועדו כבר לאחר שבועיים של טיפול.

אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי תועדו בשלושה חולים בכל קבוצה והובילו להפסקת הטיפול בשני חולים בזרוע הטיפול ב- Roflumilast ולחולה אחד בקבוצת הפלסבו.

החוקרים מסכמים וכותבים כי הטיפול המקומי ב- Roflumilast הינו טיפול מוכח ונסבל היטב ובמידה ויאושר אזי יהיה מדובר בתרופה הראשונה המאושרת לטיפול בסבוראיק דרמטיטיס.

מתוך כנס ה-AAD

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים