משפחה

עד סוף 2022 תושק רפורמת ביטוח בריאות חדשה שאמורה למנוע כפל ביטוח להוזיל משמעותית את הוצאות ביטוחי הבריאות (דהמרקר)

  

ע”פ דיווח בדהמרקר,המפקח על הביטוח, משה ברקת, הכריז השבוע על רפורמה מקיפה בביטוחי הבריאות אשר תכלול שינויים בכל ביטוחי הבריאות שמטרתם לצמצם באופן ניכר את כפל הביטוחים המשמעותי הקיים כיום. הרפורמה צפויה להיכנס לתוקף בתחילת דצמבר 2022.

המרכיב העיקרי ברפורמה הוא הכללת השתלות וטיפולים מיוחדים בחו”ל, מימןן תרופות שאינן בסל וניתוחים בחו”ל בתוך חבילת הביטוח הבסיסית.

כמו כן, חבילת הבסיס תכלול גם מרכיב של ניתוחים בישראל שתתשלב עם פוליסות הביטוחים המשלימים של קופות החולים (שב”ן).

בכתבה בדהמרקר מציינים כי נכון להיום, ע”פ דו”ח מבקר המדינה מ-2020 כ-90% מהמבוטחים בביטוחי בריאות של חברות הביטוח הפרטיות מבוטחים גם בשב”ן., מה שגורם לכפל ביטוח.

עוד עולה מהדו”ח כי ההחזר שנותנות חברות הביטוח למבוטחים בביטוחי הפרט הוא כ-40% בלבד מהפרמייה הנגבית מהמבוטחים, וזאת לעומת ההחזר בשב”ן של קופות החולים והביטוחים הקולקטיביים שמגיע לכ-77%.

כדי להבטיח את הצלחת הרפורמה הרשות מתכננת להשיק בקרוב מערכת דיגיטלית שתאפשר לכל מבוטח לצפות בפוליסות ביטוחי הבריאות שלו לרבות השב”ן, מה שיאפשר למבוטח לקבל תמונה מלאה של הכיסוי הביטוחי הנוכחי שלו.

הממונה ברקת מעריך שהרפורמה תצליח להוזיל באופן משמעותי את עלויות ביטוחי הבריאות של אזרחי המדינה.

עם זאת, בכתבה בדהמרקר מציינים כי תחום הביטוח הסיעודי אינו נכלל ברפורמה. כזכור, החל מלפני כ-3 שנים לא ניתן כבר לרכוש ביטוח סיעוד פרטי לאור העובדה שכל חברות הביטוח הגדולות בעולם החליטו להפסיק למכור ביטוח סיעוד.

לכתבה

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים