משפחה

היסטוריה של אלרגיה מלווה בסיכון מוגבר למחלת לב כלילית ויתר לחץ דם (מתוך כנס ה-ACC עם KCC)

במבוגרים עם היסטוריה של הפרעות אלרגיות קיים סיכון מוגבר ליתר לחץ דם ומחלת לב כלילית, כך עולה מנתונים חדשים שהוצגו במהלך כנס ה-ACC Asia בשילוב עם Korean Society of Cardiology.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקרים שפורסמו לאחרונה הצביעו על קשר אפשרי בין הפרעות אלרגיות ובין מחלות לב וכלי דם. עם זאת, העדויות בנושא עדיין שנויות במחלוקת והם השלימו את המחקר הנוכחי במטרה לבחון את הנושא.

החוקרים התבססו על נתוני National Health Interview Survey שנערך בשנת 2012 בארצות הברית וכללו מידע אודות 34,417 מבוגרים בגיל ממוצע של 48.5 שנים.

מהנתונים עולה כי 29.2% מהמשיבים לסקר דיווחו על הפרעה אלרגית אחת לפחות, דוגמת אסתמה, הפרעות אלרגיות במערכת העיכול, אלרגיה של העור, או הפרעות אלרגיות אחרות.

החוקרים השלימו תקנון לגיל, מין, גזע, הרגלי עישון וצריכת אלכוהול, כמו גם למדד מסת הגוף ונתונים דמוגרפיים.

בקרב חולים עם היסטוריה של הפרעות אלרגיות תועד סיכון מוגבר ליתר לחץ דם (יחס סיכויים של 1.45, רווח בר-סמך 95% של 1.35-1.56) ולמחלת לב כלילית (יחס סיכויים של 1.48, רווח בר-סמך 95% של 1.29-1.7).

באופן ספציפי, בקרב משתתפים בגילאי 18 עד 57 שנים עם היסטוריה של הפרעה אלרגית תועד סיכון מוגבר ליתר לחץ דם. הקשר בין הפרעות אלרגיות ובין מחלת לב כלילית היה בולט יותר בקרב משתתפים בגילאי 39 עד 57 שנים, בגברים ובאלו ממוצא אפריקאי-אמריקאי.

מבין ההפרעות האלרגיות שנבחנו במחקר, אסתמה זוהתה כתורם העיקרי לסיכון ליתר לחץ דם (יחס סיכויים של 1.64, רווח בר-סמך 95% של 1.42-1.89) ומחלת לב כלילית (יחס סיכויים של 1.42, רווח בר-סמך 95% של 1.1-1.83).

החוקרים מסכמים וכותבים כי בקרב חולים עם הפרעות אלרגיות, בפרט אסתמה, יש להשלים הערכה מקיפה של הסיכון למחלות לב וכלי דם, כולל מדידת לחץ דם והערכה שגרתית של מחלת לב כלילית. הם קוראים להשלים מחקרים גדולים עם מעקב ארוך יותר במטרה לאשר את ממצאי המחקר.

מתוך כנס ה-ACC עם KCC

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים