משפחה

טיפול ב-Secukinumab משפר את איכות החיים של חולים עם פסוריאזיס (מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology)

מנתונים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology עולה כי טיפול ב- Secukinumab (קוסנטיקס) מלווה בשיפור איכות החיים של מרבית הילדים עם פסוריאזיס.

החוקרים מסבירים כי בקרב ילדים עם פסוריאזיס, ניקוי או כמעט ניקוי של תסמינים עוריים מלווים בשיפור הגדול ביותר באיכות החיים. הטיפול ב- Secukinumab הביא לשיפור מהיר בתסמינים העוריים כפי שנקבע לפי PASI (Psoriasis Area and Severity Index) ואיכות החיים כפי שנקבע לפי CDLQI (Childrens Dermatology Life Quality Index) בילדים ומתבגרים עם פסוריאזיס. עם זאת, הקשר בין השגת תגובת PASI והיקף השיפור במדד CDLQI לא נבחן עד כה בחולים אלו.

מדגם המחקר כלל חולים בגילאי 6 עד 18 שנים עם פסוריאזיס רובדית חמורה, אשר סווגו לפי משקל הגוף וחולקו באקראי ביחס 1:1 לקבלת מינון נמוך או גבוה של Secukinumab למשך 52 שבועות.

בקבוצת הטיפול במינון נמוך, חולים ששקלו פחות מ-50 ק”ג קיבלו מינון של 75 מ”ג ואלו ששקלו 50 ק”ג ומעלה קיבלו מינון של 150 מ”ג. בקבוצות הטיפול במינון גבוה, המינון הנמוך של 75 מ”ג ניתן לחולים במשקל נמוך מ-25 ק”ג, מינון של 150 מ”ג ניתן לאלו במשקל 25-50 ק”ג ומינון של 300 מ”ג ניתן לחולים במשקל 50 ק”ג ומעלה.

לאחר 52 שבועות, 64.3% מהחולים בקבוצת הטיפול במינון נמוך ו-57.1% מאלו בזרוע הטיפול במינון גבוה השיגו ירידה של 75% ומעלה במדדי PASI. מדד CDLQI של 0/1 וירידה של 90% ומעלה במדד PASI תוארה ב-54.8% מהחולים בשתי קבוצות הטיפול, בעוד שירידה של 100% במדד PASI תועדה ב-38.1% מהחולים שקיבלו טיפול במינון נמוך וב-45.2% מאלו בקבוצת הטיפול במינון גבוה.

מספר דומה של חולים השיג מדד CDLQI של 0/1 וגם שיפור של 75% ומעלה או מעורבות של פחות מ-3% משטח הגוף, בעוד שמחצית מהחולים השיגו מדד CDLQI של 0/1 ומעורבות של פחות מ-1% משטח הגוף.

מממצאי המחקר עולה כי טיפול בזריקות תת-עוריות של Secukinumab לווה בשיפור איכות החיים של מרבית הילדים עם פסוריאזיס.

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים