משפחה

הקפדה על טיפול והתאמת מינון אחזקה בחולים עם קוליטיס כיבית תחת טיפול ביולוגי (Curr Med Res Opin)

במאמר שפורסם בכתב העת Current Medical Research and Opinion מדווחים חוקרים על תוצאות מטה-אנליזה חדשה מהן עולה כי בחולים עם קוליטיס כיבית, שיעורי הקפדה על טיפול ב-Vedolizumab היו גבוהים יותר מספרית משיעורי הקפדה על טיפול ב-Infliximab, Golimumab, או Adalimumab.

במסגרת מחקר עולם-אמיתי זה ביקשו החוקרים לבחון את דפוסי טיפול ביולוגי בחולים עם קוליטיס כיבית בדרגה בינונית-עד-חמורה.

החוקרים ערכו חיפוש במאגרי IQVIA PharMetrics, IBM MarketScan ו-Optum Clinformatics לזיהוי חולים עם קוליטיס כיבית עם קוליטיס כיבית, עם לפחות תביעה אחת לקבלת טיפול ב-Adalimumab, Golimumab, Infliximab, או Vedolizumab. תאריך האינדקס של כל טיפול ביולוגי היה מועד התביעה הראשונה לקבלת טיפול ביולוגי.

הקפדה על טיפול לאורך זמן הוגדרה כשיעור החולים אשר נותרו תחת הטיפול הביולוגי המקורי ללא פער בין תביעות לקבלת הטיפול של מעל 28 ימים עם Adalimumab, מעל 56 ימים עם Golimumab ומעל 112 ימים עם Infliximab או Vedolizumab. התאמת מינון נבחנה בקרב חולים עם לפחות שני מינוני אחזקה במהלך המעקב בקרב מטופלים ב-Adalimumab, Golimumab ו-Vedolizumab.

מדגם המחקר כלל 6,106 חולים עם קוליטיס כיבית שלא קיבלו טיפול ביולוגי בעבר ו-1,027 חולים עם קוליטיס כיבית אשר טופלו בתרופה ביולוגית.

בקרב חולים שטופלו ב-Vedolizumab ו-Infliximab תועדו השיעורים הגבוהים ביותר של הקפדה על טיפול לאורך זמן, לאחריהם היו חולים שטופלו ב-Adalimumab ו-Golimumab בקרב חולים ללא טיפול ביולוגי קודם וחולים עם טיפול ביולוגי קודם, בהתאמה. בקרב חולים שטופלו ב-Adalimumab תועד שיעור גבוה יותר מספרית של חולים עם העלאת מינון בהיקף של 50%, לאחר מכן היו מטופלים ב-Vedolizumab ו-Golimumab; ירידה של 50% במינון תועדה בעד 1% מהחולים.

מהנתונים עולה כי בחולים עם קוליטיס כיבית ללא תקנון לערפלנים, שיעורי הקפדה על טיפול ב-Vedolizumab היו הגבוהים ביותר מבחינה מספרית, לאחר מכן היו Infliximab, Golimumab ו-Adalimumab.

Curr Med Res Opin. 2022 Apr 27:1-25

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים