משפחה

טוג’או אינו-נחות לעומת טרגלודק בחולים עם סוכרת מסוג 1 (מתוך כנס ה-ATTD)

מנתוני מחקר InRange, מחקר במימון חברת סאנופי להשוואת טרגלודק (Insulin Degludec) לעומת טוג’או (Insulin Glargine 300 Units) בחולים עם סוכרת מסוג 1 עולה כי טוג’או אינו-נחות בהשוואה לטרגלודק במשך הזמן בטווח היעד של ערכי הסוכר או בשונות הגליקמית. עם זאת, הממצאים לא הצביעו על עדיפות מבחינת משך זמן בטווח היעד עם טוג’או לעומת טרגלודק.

מחקר InRange הינו המחקר הרב-מרכזי, אקראי-מבוקר, הבינלאומי הראשון להשוואת דור שני של תכשירי אינסולין בזאלי טוג’או וטרגלודק בחולים עם סוכרת מסוג 1, כאשר התוצא העיקרי היה משך הזמן בטווח היעד של ערכי סוכר.

החוקרים מדווחים כי המחקר ענה על התוצא העיקרי עם העדר-נחיתות של טוג’או בחולים עם סוכרת מסוג 1. המחקר גם ענה על תוצא הסיום המשני, כאשר הוכח כי טוג’או אינו-נחות בהשוואה לטוג’או בהערכת השונות הגליקמית, כפי שנקבע לפי Coefficient of Variance של רמות הסוכר.

שיעורי והיארעות אירועי היפוגליקמיה לפי הגדרות ה-American Diabetes Association היו דומים בין שתי הקבוצות.

החוקרים מסבירים כי ממצאים אלו מספקים מידע חשוב לרופאים אודות ההבדלים בין שני תכשירי אינסולין אלו מבחינת משך זמן בטווח היעד, שונות גליקמית והיפוגליקמיה.  שני תכשירי האינסולין הללו הדגימו את היתרונות שלהם בהשוואה לתכשירי אינסולין בזאלי קודמים וכעת ממצאים אלו מעידים כי לשני התכשירים יתרונות דומים במונחים של היפוגליקמיה ושונות גליקמית בחולים עם סוכרת מסוג 1.

מתוך כנס ה-Advanced Technologies and Treatments of Diabetes

לידיעה ב-PharmaTimes

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים