משפחה

עדויות חדשות תומכות ביעילות ובטיחות מתן Dupilumab אחת לשבועיים (American Journal of Clinical Dermatology)

שינוי משטר טיפול ב-Dupilumab (דופיקסנט) מפעם בשבוע לפעם בשבועיים לא הפחית את היעילות ארוכת הטווח או בטיחות הטיפול ב- Dupilumab בחולים עם דרמטיטיס אטופית, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת American Journal of Clinical Dermatology.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי דרמטיטיס אטופית בדרגה בינונית-עד-חמורה לעיתים קרובות דורשת טיפול סיסטמי ארוך-טווח.

בניתוח הביניים הנוכחי בחנו החוקרים את הממצאים ממחקר הארכה בתווית-פתוחה להערכת הבטיחות והיעילות של שינוי משטר הטיפול ב- Dupilumab באוכלוסיית חולים זו. המשתתפים עברו מטיפול שבועי ב- Dupilumab במינון 300 מ”ג לטיפול אחת לשבועיים.

מדגם המחקר כלל 2,677 חולים, מהם 352 השלימו את הערכות היעילות לאורך 204 שבועות ו-202 השלימו את הערכות המעקב לאורך 244 שבועות. מהנתונים עולה כי שיעורי ההקפדה על הטיפול עמדו על 98.1%.

החוקרים מדווחים כי לא חל שינוי בפרופיל הבטיחות של Dupilumab בהשוואה לדיווחים ממחקרים קודמים. נזופרינגיטיס, זיהומים בדרכי נשימה עליונות, הרפס אורלי, דלקת לחמית, תגובות באתר הזריקה וכאבי ראש הופיעו בעד 5% מהחולים.

מהנתונים אודות יעילות הטיפול לאחר 204 שבועות עלה כי מדדי EASI (Eczema Area and Severity Index) עמדו על 2.46, שינוי של 91.07% בהשוואה למחקר המקור. מדדי NRS (Numerical Rating Scale) להערכת גרד עמדו על 2.1 נקודות, הבדלי ממוצע של 68.74% מהמדדים במחקר המקור.

יעילות הטיפול התרופתי ב- Dupilumab נשמרה בקרב חולים שעברו מטיפול שניתן פעם בשבוע לזריקה פעם בשבועיים.

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים במתן Dupilumab כטיפול רציף לאורך זמן ארוך למבוגרים עם דרמטיטיס אטופית בדרגה בינונית-עד-חמורה.

American Journal of Clinical Dermatology 2022

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים