ההשפעה של חומצות שומן רב בלתי-רוויות על סוכרת הריון (Gynecol Endocrinol)

במאמר שפורסם בכתב העת Gynecological Endocrinology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי צריכה גבוהה יותר בתזונה של חומצות שומן רב-בלתי רוויות אומגה שש לעומת אומגה שלוש מלווה בסיכויים גבוהים יותר לסוכרת היריון.

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את הקשר בין יחס צריכת חומצות שומן אומגה שש לעומת אומגה שלוש בדיאטה ובין הסיכון להתפתחות סוכרת הריונית.

מדגם המחקר כלל 100 נשים הרות שהיו במעקב פרוספקטיבי וסיפקו מידע מפורט אודות צריכה תזונתית בשבועות 16-18 להיריון וכן מידע אודות אבחנה של סוכרת הריונית בשבועות 24-28 להיריון. המשתתפות סווגו לשתי קבוצות: נשים עם סוכרת הריונית (22 משתתפות) או ללא סוכרת הריונית (78 משתתפות) על-בסיס תוצאות בדיקת העמסת סוכר בשבועות 24-28 להיריון.

היחס הממוצע בין צריכת חומצות שומן רב-בלתי-רוויות אומגה שש לעומת אומגה שלוש בקבוצת הביקורת עמד על 5.63, בהשוואה ליחס ממוצע של 8.35 בקבוצת הנשים עם סוכרת הריונית (p<0.05). הבדל משמעותי נקשר עם יחס גבוה יותר בין חומצת שומן אומגה שש ואומגה שלוש בתזונה וסוכרת הריונית (יחס סיכויים מתוקן של 4.29, רווח בר-סמך 95% של 1.30-14.12).

החוקרים מסכמים וכותבים כי למרות שממצאי המחקר מעידים כי יחס גבוה יותר של צריכת חומצות שומן אומגה שש לעומת אומגה שלוש מלווה בסיכון גבוה יותר לסוכרת הריונית, לאור גודל המדגם הקטן, דרושים מחקרים נוספים במטרה לאשר תוצאות אלו.

Gynecol Endocrinol, May 13, 2022

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים