משפחה

בקרוב יחל מחקר קליני ראשון למוצר וגינאלי מבוסס קנאביס לטיפול בכאבי מחזור, אנדומטריוזיס ועוד (הודעת Gynica)

חברת Gynica סיימה סבב מחקרים פרה-קליניים בתחום הגניקולוגי בזירת הקנאביס, ובאישור משרד הבריאות היא מנהלת כיום מחקרי בטיחות לקראת המחקר הקליני הראשון בעולם אשר יבחן השפעת מוצר ואגינלי מבוסס קנאביס, שהחברה מתכננת לערוך בל 2022.

הפיתוח החדש מציע נר וגינאלי מקומי לכאבי מחזור כרוניים וג’ל סיכוך לכאבים בזמן קיום יחסי מין. הטיפול המקומי הינו מרכיב משמעותי שכן הוא נותן מענה טבעי וממוקד לכאב, ועשוי לשפר את איכות החיים, וכל זאת ללא השפעה פסיכואקטיבית.

גייניקה גם תספק מעטפת שירותים למחקר ופיתוח נרות ווגינאליים ומוצרים עתידיים למען בריאות האישה.

הרציונל לפיו השימוש בקנאביס יעיל לבעיות גניקולוגיות, מבוסס על העובדה שמערכת הרבייה הנשית היא האיבר עם כמות הקולטנים הגבוהה ביותר בגוף אחרי המוח, שמתקשרים לחומרים פעילים מצמח הקנאביס. כלומר, טיפול מקומי ומדויק בתופעות נשיות באמצעות החומרים הפעילים של הקנאביס, צפוי להיות יעיל במיוחד לבעיות גניקולוגיות שונות, בין היתר לאנדומטריוטזיס.

אנדומטריוזיס היא מחלה גינקולוגית כרונית, דלקתית ותלוית אסטרוגן, הנגרמת כאשר יש הימצאות של תאים דמויי רירית רחם (אנדומטריום) מחוץ לרחם, המתמקמים באזורים שונים בגוף, בעיקר באזור האגן. המחלה פוגעת בכ-10% מהנשים בגיל הפריון, פעמים רבות למן הווסת הראשונה, ומספר החולות בעולם מוערך בכ-176 מיליון. המחלה גורמת לרוב לכאבי אגן וגב קשים אשר מחמירים במהלך הביוץ או הווסת, כאבים ביחסי מין, בעיות עיכול, קשיי פריון ועוד, ופוגעת באופן משמעותי באיכות החיים של החולות בה. המחלה קשה ביותר לאבחון, ורופאים רבים אינם בקיאים בה מספיק, ומתוך כך האיחור הממוצע באבחון המחלה ברחבי העולם עומד על כ-12 שנים.

זו תהיה הפעם הראשונה בעולם שיתבצע מחקר קליני למוצר וגינאלי מבוסס קנאביס לטיפול בבעיות גניקולוגיות שעד היום לא נמצא להם פתרון רפואי יעיל, וזאת לאחר מחקר פרה קליני בן שנתיים. ד”ר שרי שגיב, מנהלת המחקר והפיתוח של גייניקה: “כמי שחווה ומוקפת לאורך חייה בנשים שסובלות מהבעיות השונות שבהן גייניקה מטפלת, אני גאה על כך שבקרוב נביא בשורה ונוכל לתת מענה יעיל ובטוח לנשים שכיום סובלות ולא מקבלות מענה”.

יותם הוד, שותף מייסד ומנכ”ל גייניקה: “אנו מאמינים כי הבסיס להובלת תחום ה-CBD בישראל, הוא על ידי מציאת פתרונות בטוחים ומוכחים מדעית, לטיפול בבעיות רפואיות שכיום לא מקבלות מענה. ב-3 השנים האחרונות, צוות המחקר שלנו, בהובלתה של ד”ר שרי פרוצ’י שגיב, חוקר את סגולותיו הבריאותיות של הקנאביס והשפעותיו על מערכת הרבייה הנשית. בקרוב נוכל לספק לראשונה בעולם פתרון טבעי, ממוקד ובעל הוכחות קליניות, על מנת לספק מזור לנשים רבות בארץ ובעולם”.

***

חברת Gynicaהיא חברת FEMTECH המתמחה בחדשנות מדעית וטכנולוגית מבוססת קנאביס.

גייניקה סיימה סבב מחקרים פרה-קליניים בתחום הגניקולוגי, ובאישור משרד הבריאות היא מנהלת מחקרי בטיחות לקראת המחקר הקליני הראשון בעולם אשר יבחן השפעת מוצר ואגינלי מבוסס קנאביס.

הרציונל לפיו השימוש בקנאביס יעיל לבעיות גניקולוגיות, מבוסס על העובדה שמערכת הרבייה הנשית היא האיבר עם כמות הקולטנים הגבוהה ביותר בגוף אחרי המוח. קולטנים אלה מתקשרים לחומרים פעילים מצמח הקנאביס. כלומר, טיפול מקומי ומדויק בתופעות נשיות באמצעות החומרים הפעילים של הקנאביס, צפוי להיות יעיל במיוחד לבעיות גניקולוגיות שונות.

הפיתוח החדש, יציע פתרונות למחלות נשיות אשר עד עתה לא היה להן מזור כגון אנדומטריוזיס, כאבים בזמן קיום יחסי מין, כאבי מחזור ויובש ואגינלי.

בין המוצרים בפיתוח גייניקה:נר וגינאלי מקומי לכאבי מחזור כרוניים וג’ל סיכוך לכאבים בזמן קיום יחסי מין וחושב נרתיקי – כל זאת ללא השפעה פסיכואקטיבית.

גייניקה תספק מעטפת שירותים למחקר ופיתוח מוצרים עתידיים למען בריאות האישה ופתרונות לבעיות נשיות בגיל המעבר.

ליין מוצרי ה-CBD של גייניקה ישווקו בישראל בלעדית על ידי חברת “אלטמן”, שקיבלה לכך זיכיון בלעדי, ואילו ליין המוצרים המכיל חומרים פסיכואקטיביים יימכר רק תחת רשיון קנאביס רפואי דרך “תיקון עולם” אשר השקיעה 5 מיליון בחברה.  גייניקה נמצאת בבעלותה של קבוצת האחזקות Asana Bio Group. ובבעלותה גם חברת Lumir Lab, מעבדת מחקר ופיתוח בירושלים, הנחשבת למובילה עולמית בתחומה ומהווה שותף אסטרטגי של גייניקה.

אתר החברה

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים