משפחה

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן זיהה מקרים נוספים של דלקת כבד בילדים (מתוך הודעת ה-CDC)

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית (Centers for Disease Control and Prevention, או CDC) זיהה מקרים נוספים של דלקת כבד חדה משנית לגורם לא-ידוע בילדים בארצות הברית, כולל מקרה תמותה אחד נוסף.

מומחים הציעו כי זיהום בנגיף אדנווירוס הוא הגורם לתחלואה הלא-מוסברת, עליה דווח גם באירופה, אך אין לכך הוכחה חד-משמעית.

במרכז לבקרת מחלות ומניעתן הודיעו כי התקבלו דיווחים אודות 180 מקרים ב-36 מדינות ואזורים במהלך שבעת החודשים האחרונים עליה מ-109 מקרים מדווחים נכון לשבוע הראשון של חודש מאי.

המומחים מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן דיווחו על מקרה תמותה אחד נוספת בחולים אלו, כך שסך מספר מקרי התמותה בנקודת זמן זו עומד על שישה מקרים.

ממצאים מעבדתיים מוקדמים הציעו כי ישנה מעורבות של מספר זנים של נגיף Adenovirus 41. עם זאת, יש עוד להשלים ריצוף של כל הגנום, הדורש מיפוי של כל המידע מהנגיף.

עליה זו במספר המקרים אינה מהווה גל חדש, מרבית המקרים החדשים המתוארים זוהו באופן רטרוספקטיבי ואירעו כבר במהלך חודש אוקטובר. השאלה אם מדובר במגמה אשר קיימת זה זמן רב, אשר רק עתה הגיעה לכדי זיהוי ואבחנה ע”י הרשויות, עדיין נותרה פתוחה.

בהודעה לתקשורת נמסר מהסוכנות כי יש להדגיש כי מקרים של דלקת כבד חמורה בילדים עדיין נדירים מאוד. למרות שנמשכים המאמצים להבין טוב יותר את פשר המגמה הנוכחית, הם קוראים להורים ולמטפלים להקפיד על תשומת לב ולזהות תסמינים של דלקת כבד כולל הקאות, שתן כהה, צואה בצבע בהיר, צהבת של העור וליצור קשר עם אנשי צוות רפואי בנוכחות אחד מהתסמינים הללו.

מתוך הודעת ה-CDC

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים