משפחה

יו”ר הר”י בתגובה לפרסומים על הטרדות מיניות במערכת הבריאות: הצוות המקצועי שהוקם יגיש תוך חודש את מסקנותיו והמלצותיו להבטחת סביבת עבודה בטוחה

הודעת הר”י

יו”ר ההסתדרות הרפואית, פרופ’ ציון חגי, על רקע הפרסומים האחרונים העוסקים בהטרדות מיניות במערכת הבריאות: “המחוייבות של כולנו היא להבטיח סביבת עבודה בטוחה ומכבדת עם אפס סובלנות להטרדות ולהתנהגות בלתי הולמת”.

לפני מספר חודשים הוקם צוות מקצועי בראשותה של עורכת הדין מלכה בורו שתכליתו לבחון ולאפשר מרחב בטוח , הוגן ושיווני לנשים וגברים כאחד במערכת הבריאות( בתי החולים, מרפאות ובקהילה ). הצוות עתיד לסיים את עבודתו בחודש בקרוב ולהציג את המסקנות להנהלת הר?י .

לדברי פרופ’ חגי, “אף שהמקרים החריגים אינם מעידים על הכלל, מערכת הבריאות מוכרחה להוות מגדלור וחייבת להוקיע התנהגויות בלתי הולמות, תוך הבטחת מלוא הביטחון לעובדים ולעובדות, לרופאים ולרופאות .?

פרופ’ חגי מזכיר כי ההסתדרות הרפואית פועלת באופן אקטיבי על מנת להגביר את המודעות בכל הקשור להטרדות מיניות ובכדי שהטיפול בנושא ייעשה על הצד המקצועי ביותר, ברגישות ובנחישות. הר”י מעמידה מוקד סיוע מיוחד בעניין שמספרו 1800-38-38-15, ישנו טופס הגשת תלונה מקוון זמין ונגיש באתר, ורק לאחרונה ערכנו סקר מקיף ומעמיק בעניין. קראנו ואנחנו ממשיכים לקרוא בכל הפורומים הרלוונטיים לא להסס להתלונן במקרה של התנהגות בלתי הולמת – לרבות הגשת תלונה במשטרה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים