משפחה

מתן Trastuzumab Deruxtecan משפר הישרדות נשים עם סרטן שד עם רמות HER2 נמוכות (מתוך כנס ה-ASCO)

בנשים עם סרטן שד וביטוי בדרגה נמוכה של HER2, אשר בעבר לא התאימו לטיפול המכוון כנגד HER2, תועדה תועלת לטיפול בתצמיד נוגדן-תרופה כנגד HER2, Trastuzumab Deruxtecan (אנהרטו) עם עדויות המצביעות על הארכת משך ההישרדות ללא-התקדמות מחלה לעומת טיפול כימותרפי בנשים עם סרטן שד חיובי לקולטנים להורמונים ועם רמות נמוכות של HER2.

מחקר DESTINY-Breast04 כלל 557 נשים עם סרטן שד מאסיה, אירופה וצפון אמריקה עם סרטן שד חיובי או שלילי לקולטנים להורמונים, ביטוי נמוך של HER2, עם מחלה לא-נתיחה ו/או גרורתית. הנשים חולקו באקראי לקבלת Trastuzumab Deruxtecan או טיפול כימותרפי לפי בחירת הרופא המטפל.

לאחר חציון מעקב של 18.4 חודשים, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד, בנשים בזרוע Trastuzumab Deruxtecan תועדה ירידה של 49% בסיכון להתקדמות מחלה וירידה של 36% בסיכון לתמותה. בקבוצת הטיפול ב- Trastuzumab Deruxtecan תועדה גם הישרדות ארוכה יותר ללא-התקדמות (10.1 חודשים לעומת 5.4 חודשים) וכן הישרדות כוללת ארוכה יותר (23.9 חודשים לעומת 17.5 חודשים).

למרות ששיעור האירועים החריגים היה דומה בשתי הקבוצות (52.6% בזרוע Trastuzumab Deruxtecan ו-67.4% בזרוע הטיפול הכימותרפי), רעילות ריאתית תועדה ב-12% מהנשים וכן תועדו שלושה מקרי תמותה כתוצאה מכך (0.8%). מחלת ריאות אינטרסטיציאלית/דלקת ריאות נקשרו בעבר עם הטיפול ב-Trastuzumab, כאשר מטה-אנליזה אחת הצביעה על שכיחות מקרים של 2.4% ושיעורי תמותה של 0.2%.

החוקרים כותבים כי בימים אלו נערכים מחקרים נוספים במטרה לקבוע את הסף המינימאלי של ביטוי HER2 הנדרש להשגת תועלת עם טיפול ב- Trastuzumab Deruxtecan.

בסיכומו של דבר, ממצאים אלו מעידים כי Trastuzumab Deruxtecan עשוי לשמש כחלק מגישת הטיפול הסטנדרטית בנשים עם סרטן שד גרורתי וביטוי מופחת של HER2.

מתוך כנס ה-ASCO

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים